Akupunktura- na co pomaga?
Czy wiesz, że akupunkturę stosuje się od ponad 3 tysięcy lat? Technikę pochodzącą z Dalekiego Wschodu oficjalnie wpisano na listę dziedzin medycyny, co potwierdza jej bezpieczeństwo i dobroczynny wpływ na organizm. I tutaj trzeba przyznać, że akupunktura naprawdę przynosi wymierne korzyści zdrowotne, bez dwóch zdań. Nakłuwanie igłami pobudza punkty aktywne biologiczne, w efekcie czego usprawnia przepływ energii w ciele, co pozytywnie wpływa na stan organizmu, umysłu i ducha. Na co dokładnie pomaga akupunktura? Odpowiadamy!
Czy akupunktura pomaga na bóle kręgosłupa?
Dlaczego akupunkturę wyróżnia aż tak duża skuteczność? Musisz wiedzieć, że pod skórą znajdują się kanały energetyczne zwane meridianami. Wzdłuż nich są rozmieszczone punkty aktywne biologicznie, które wykwalifikowany specjalista odnajduje bez trudu. W każdym z 365 punktów kumuluje się energia, a jej przepływ bywa zakłócony przez wiele czynników na przykład stres. Nakłucie właściwych punktów ponownie pobudza jej działanie, przywracając organizm do równowagi.
I tak jest w przypadku bólu kręgosłupa – nakłucia igłami szybko rozluźniają mięśnie i eliminują uczucie dyskomfortu. Zabieg akupunktury działa na centralny oraz autonomiczny system nerwowy, dlatego pomaga pacjentom odczuwającym dolegliwości stawów, mięśni i kręgosłupa.
Czy akupunktura pomaga na rwę kulszowa?
Nerw kulszowy to największy nerw w ciele, którego ból potrafi skutecznie uprzykrzyć życie. Z rwą kulszową zmagają się zarówno mężczyźni, jak i kobiety w różnym wieku. W jej leczeniu powszechnie stosuje się akupunkturę, dzięki której ból przestaje być tak dokuczliwy. Specjalista wkuwa igły w punkty umieszczone w mięśniach przykręgosłupowych, w efekcie czego rozluźnia mięśnie, a to przekłada się na zmniejszenie ucisku na nerw.
Czy akupunktura pomaga w odchudzaniu?
Musisz wiedzieć, że zabieg akupunktury pomaga w odchudzaniu na wielu płaszczyznach. Po pierwsze, nakłuwanie punktów na ciele oddziałuje na część mózgu odpowiadającą za chęć podjadania. Po drugie, akupunktura przyśpiesza metabolizm, więc szybciej spalasz tkankę tłuszczową. W połączeniu z odpowiednią dietą i aktywnością fizyczną efekty zachwycają!
Czy akupunktura pomaga na nerwicę?
Akupunktura ma niebagatelny wpływ na samopoczucie. Nie bez powodu mówi się, że to ona przywraca równowagę w ciele i duszy, pomaga w osiągnięciu harmonii pomiędzy elementami Yin i Yang. Akupunktura wspomaga leczenie schorzeń nerwicowych, ale nie jest „lekiem na całe zło”. Nerwicami, czyli zaburzeniami lękowymi, zajmują się psychiatra oraz psychoterapeuta. Jednak nakłuwanie igłami odpowiednich punktów na ciele rozluźnia, uspokaja, relaksuje i znacznie polepsza samopoczucie. Akupunktura poprawia krążenie krwi w mózgu, przy czym zwiększa wydzielanie hormonu szczęścia serotoniny i endorfin. Warto więc osobiście wypróbować tę metodę, by sprawdzić, jakie przyniesie efekty.
Czy akupunktura pomaga na alergie?
Według badań Clinical Practice Guideline for Allergic Rhinitis Treatment with Acupuncture autorstwa Chena [1] akupunktura pomaga w leczeniu alergii, zwłaszcza łagodzi objawy nieżytu nosa. Odpowiednia stymulacja punktów w ciele przywraca do równowagi zaburzony układ immunologiczny, co przekłada się na mniejszą produkcję przeciwciał IgE inicjujących alergię. Jeśli więc chcesz poczuć się lepiej, spróbuj zabiegu akupunktury.
Akupunktura pomaga zajść w ciążę
Czy wiesz, że zabiegi akupunktury poprawiają ukrwienie macicy oraz regulują gospodarkę hormonalną? Dzięki temu szansa na zajście w ciąży skutecznie wzrasta. Na nakłuwanie igłami decydują się też panowie, ponieważ stymulacja odpowiednich punktów może poprawić jakość nasienia. Akupunktura wspomaga też leczenie zaburzeń miesiączkowania.
Akupunktura – na co pomaga? Forum
Dużo opinii na temat akupunktury znajdziesz na ogólnodostępnych forach w Internecie. Zobacz, jak pozytywnymi komentarzami dzielą się osoby, które na własnej skórze doświadczyły zabiegu medycyny wschodniej. A jeśli i Ty zechcesz spróbować, zapraszamy do naszego gabinetu BioClinic!
[1] https://www.naturoterapiawpraktyce.pl/artykul/akupunktura-w-terapii-alergicznego-niezytu-nosa