Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/bioclin/domains/bio-clinic.pl/public_html/wp-content/themes/jupiter/framework/includes/minify/src/Minifier.php on line 227
Jak poprawić owal twarzy - medycyna estetyczna? | BIO CLINIC

Jak poprawić owal twarzy – medycyna estetyczna?

Wygląd to bez wątpienia niezwykle istotna kwestia w życiu każdej kobiety. Z czasem jednak naturalne procesy starzenia lub też określone choroby sprawiają, że twarz staje się pomarszczona, bruzdy nosowo-wargowe wyostrzają się, a owal twarzy nie jest do końca taki, jak być powinien. Obecnie istnieją jednak na szczęście rozwiązania, które w znaczący sposób są w stanie go poprawić. Warto zwrócić uwagę na konkretne zabiegi poprawiające owal twarzy, które są dostępne dla każdego i które dają spektakularne efekty.

 

Spis treści

Wiek a owal twarzy

Podniesienie owalu twarzy

W jaki sposób podnieść owal twarzy?

Zabiegi poprawiające owal twarzy

Jak przebiega zabieg medycyny estetycznej?

Poprawa wyglądu skóry twarzy

Zabiegi dla starszych kobiet

Współczesna medycyna estetyczna i jej możliwości

Podsumowanie – jak poprawić owal twarzy medycyna estetyczna?

 

Wiek a owal twarzy

Wiek to jeden z głównych czynników który sprawia, że kontur twarzy zmienia się w diametralny sposób. Opadający owal twarzy to często oznaka właśnie starzenia się, ale nie jest to powód, by się załamywać. Aby podnieść owal twarzy wystarczą bowiem sprawdzone zabiegi, które będą w stanie odmłodzić skórę i tym samym odjąć Ci nieco lat. Jeśli więc chcesz odzyskać swój promienny wygląd, powinnaś zdecydować się na zabieg, który poprawia napięcie skóry

 

Podniesienie owalu twarzy

Każdy z pewnością zgodzi się z tym, że wygląd twarzy ma ogromny wpływ na to, jak postrzegają nas inni. Z tego właśnie powodu warto postawić na poprawę owalu twarzy w momencie, gdy nie wygląda ona już tak dobrze jak jeszcze jakiś czas temu. Wbrew pozorom nie jest to tak trudne jak mogłoby się wydawać.

Dzięki pomocy specjalistów z dziedziny medycyny estetycznej można łatwo i skutecznie podnieść owal twarzy i tym samym znacząco poprawić swój wygląd.

 

W jaki sposób podnieść owal twarzy?

Aby poprawić owal twarzy należy udać się do specjalistycznej kliniki, w której przeprowadzane są profesjonalne zabiegi. Warto tutaj wspomnieć o tym, że taki zabieg jest praktycznie bezbolesny, ponieważ wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Do jego wykonania najczęściej stosuje się preparat wypełniający taki jak kwas hialuronowy, a w niektórych przypadkach korzysta się również z tkanki tłuszczowej pacjenta.

 

Zabiegi poprawiające owal twarzy

Zabiegi mające na celu poprawienie owalu twarzy stają się coraz popularniejsze. Dzieje się to za sprawą tego, że są one bardzo proste oraz w wielu przypadkach nieinwazyjne. Dzięki nim można w korzystny sposób wpłynąć na kształt twarzy, a w dodatku efekty utrzymują się przez długi czas, bo około 18 do 24 miesięcy. Zdarzają się jednak osoby, u których efekt utrzymuje się jeszcze dłużej. Kolejnym plusem jest też fakt, iż są to naturalne efekty, na którym tak bardzo zależy wielu osobom.

 

Jak przebiega zabieg medycyny estetycznej?

Do zabiegów przeważnie wykorzystuje się kwas hialuronowy lub nieco tkanki tłuszczowej pacjenta. Zabieg polega na wprowadzeniu kwasu hialuronowego pod skórę za pomocą cienkiej igły. Wolumetria twarzy jest w pełni bezpieczna i cechuje się niewielką bolesnością lub też całkowitym jej brakiem, ze względu na użycie znieczulenia. Z tego też powodu zabieg ten nie wymaga rekonwalescencji.

Istnieją również preparaty, które po wstrzyknięciu stymulują produkcję kolagenu. Jak widać utrata owalu twarzy wcale nie musi być stała – rysy twarzy zawsze można bowiem poprawić i wpłynąć na jej jędrność.

 

Poprawa wyglądu skóry twarzy

Zabieg wykonywany z pomocą kwasu hialuronowego daje natychmiastowe rezultaty i jest w stanie poprawić owal twarzy sprawiając, że zmarszczki znikają, a policzki nie są już opadnięte. Bardzo popularne są również nici PDO, czyli nici liftingujące. Dzięki wykorzystaniu nici liftingujących można mechanicznie podnieść i napiąć skórę, co skutkuje podniesieniem owalu twarzy.

 

Zabiegi dla starszych kobiet

Dla starszych kobiet istnieją zabiegi, które są alternatywą dla tych tradycyjnych z użyciem skalpela. Dobrym przykładem jest emiter fal – głowica emituje fale radiowe, które wpływają na tkanki, czego efektem jest obkurczanie się włókien kolagenowych i pobudzenie procesów lipolizy komórek tłuszczowych. Powierzchnia skóry stanie się również o wiele lepiej dotleniona i odżywiona.

Kolejnym elementem na który warto zwrócić uwagę są również specjalne ćwiczenia, dzięki którym można skutecznie wpłynąć na wygląd owalu twarzy. Tak zwana joga twarzy jest coraz popularniejsza, ponieważ jest w stanie wpłynąć korzystnie na wygląd skóry i znacząco ją ujędrnić. Wszystko to odbywa się w domowym zaciszu, bez konieczności korzystania ze specjalistycznych urządzeń.

 

Współczesna medycyna estetyczna i jej możliwości

Modelowanie kwasem hialuronowym, wykorzystanie nici liftingujących czy też depilacja laserowa to przykłady zabiegów, które w dzisiejszych czasach są niezwykle popularne. Jeśli więc tylko zauważasz, że wraz z upływem lat następuje u Ciebie utrata gęstości i jędrności skóry, policzki oraz kąciki oczu i ust zaczynają opadać oraz pojawiają się zmarszczki w obszarze doliny łez, warto przygotować swoją skórę do regeneracji i zdecydować się na profesjonalne zabiegi skóry,

 

Podsumowanie – jak poprawić owal twarzy medycyna estetyczna?

Opadanie tkanek w obrębie twarzy to problem wielu kobiet. Niezależnie jednak od tego czy spowodowane jest to wiekiem czy też chorobami, zawsze istnieje sposób na to, by poprawić wygląd skóry. Poprawa owalu twarzy możliwa jest tak naprawdę na wiele sposobów. Stymulacja włókien kolagenowych oraz poprawa regeneracji tkanek w skórze to rezultaty, które można uzyskać za pomocą profesjonalnych zabiegów skóry.

Najczęściej wykorzystywane są substancje wypełniające i w ich przypadku zabieg polega na wprowadzeniu ich pod skórę i miejscowej poprawie jędrności skóry i ogólnego owalu twarzy. Jeśli więc chcesz zadbać o siebie w odpowiedni sposób i zależy Ci na rewelacyjnych rezultatach, warto zdecydować się na specjalistyczne zabiegi, dzięki którym owal twarzy powróci do dawnej świetności.

Mezoterapia igłowa efekty fotoJak usunąć cienie pod oczami