Jak usunąć cienie pod oczami – medycyna estetyczna

Nie jest tajemnicą, że niezależnie od wieku, każdy z nas chce pięknie i atrakcyjnie wyglądać. Jednak czasami na naszej skórze i ciele (dotyczy to zwłaszcza okolic oczu) pojawiają się zmiany, z którymi ciężko jest walczyć. Jedną z takich sytuacji są cienie pod oczami. Zobacz, czym jest to zjawisko i jak możesz sobie z nim poradzić. Jakie zabiegi pozwolą zlikwidować cienie i poprawią elastyczność skóry?

 

Spis treści

Cienie pod oczami

Przyczyny występowania

Jak zlikwidować cienie?

Sposoby na usuwanie cieni

Mezoterapia igłowa

Kwas hialuronowy

Osocze bogatopłytkowe

Na czym zabieg polega?

Przeciwwskazania do zabiegu

Co na sińce pod oczami?

Domowe sposoby na cienie pod oczami

Podsumowanie – usuwanie cieni pod oczami

 

Cienie pod oczami

Niestety, na samym początku warto zdać sobie sprawę z tego, że cienie pod oczami są problemem, który dotyka wielu z nas. Bardzo często są one wynikiem nieprzespanych nocy. Także intensywny tryb życia może wpływać na ich pojawienie się. Niestety w walce z nimi zwykły makijaż może nie być wystarczający. W tym wypadku warto wspomóc się zabiegami medycyny estetycznej.

Warto wspomnieć, że zabieg usuwania cieni pod oczami często dopasowywany jest do indywidualnych potrzeb pacjenta. Lekarz przeprowadza szczegółowy wywiad na początku konsultacji kwalifikującej i planuje zabieg.

 

Przyczyny występowania

Zastanawiasz się, skąd problem cieni pod oczami? W dużej mierze widoczne cienie są wynikiem zaniku tkanki podskórnej. To powoduje zagłębienie lub pojawienie się widocznych, powierzchownych naczyń krwionośnych.

Również istotny wpływ na pojawienie się cieni z okolic oczu, mają procesy starzenia. Skóra staje się mniej elastyczna i cieńsza niż na wcześniejszych etapach życia. Właśnie dlatego kogą pojawiać się widoczne cienie pod oczami.

Warto zaznaczyć, że cienie w okolicach oczu mogą być wynikiem także przebarwień posłonecznych lub zaburzeń pigmentacji towarzyszących różnym chorobom ogólnoustrojowym.

 

Jak zlikwidować cienie?

Fakt, że pod oczami powstają cienie jest nieodwołalny. Delikatna skóra w tych miejscach z czasem jest narażona na szkodliwe czynniki. Aby usuwać cienie pod oczami często stosuje się popularne zabiegi, które oferuje medycyna estetyczna. Szeroki zakres zabiegów sprawia, że po każdym przeprowadzonym zabiegu Klient czuje się zaopiekowane i może nawet zauważyć efekty.

 

Sposoby na usuwanie cieni

Najczęściej do usuwania cieni pod oczami stosuje się trzy popularne zabiegi. Są to – mezoterapia igłowa, osocze bogatopłytkowe oraz kwas hialuronowy. Jeśli pod oczami cienie są Twoim problemem, warto wybrać się do specjalisty medycyny estetycznej. On dobiera najbardziej optymalny zabieg i pomaga rozwiązać problem cieni pod oczami. Wie również, kiedy potrzebne jest znieczulenie miejscowe i jak zadbać o cienką skórę. Specjalista z zakresu medycyny estetycznej może sprawić, że twarz i okolice oczu wyglądają młodziej!

 

Mezoterapia igłowa

Zabieg mezoterapii polega na wstrzykiwaniu substancji leczniczych bezpośrednio w miejsca oznaczone, w tym przypadku w okolice oczu.

Warto wiedzieć, że wykorzystanie mezoterapii ulgowej staje się coraz bardziej popularne. Obecnie zabieg wykorzystuje się między innymi do leczenia cellulitu, w regeneracji skóry.

 

Kwas hialuronowy

Zabieg polegają ostrzykiwaniu okolicy oczu kwasem hialuronowym. Specjalista wykorzystuje do tego cienką igłę. Choć zabieg nie należy do bolesnych, a cała procedura zajmuje około 30 minut, to niekiedy przed wykonaniem nakładane są kremy znieczulające, które mają zminimalizować dyskomfort podczas nakłucia i całego zabiegu.

 

Osocze bogatopłytkowe

Zabieg podania osocza bogato płytkowego polega na stymulowaniu komórek i tkanek skóry. Podawanie osocza przyczynia się do poprawy kondycji skory pod oczami. Usuwanie cieni również jest jednym z efektów tego zabiegu.

 

Na czym zabieg polega?

Choć zabieg polega na wstrzyknięciu osocza pod skórę to na samym początku należy to osocze pozyskać. W tym celu pobierane jest od pacjentki trochę krwi, a w następnej kolejności oddzielane jest osocze. Dzięki temu podczas zabiegu można wykorzystywać wysokiej jakości i bezpieczne dla zdrowia materiały.

 

Przeciwwskazania do zabiegu

Warto wiedzieć, że do wykonania tych zabiegów obowiązują przeciwwskazania. Co to oznacza? Że w niektórych sytuacjach nie jest możliwe przeprowadzenie zabiegu. Nie można ich wykonywać:

  • podczas ciąży i karmienia piersią,
  • w niewyrównanej cukrzycy,
  • u alergików,
  • przy stanach zapalnych skóry,
  • przy skórze naczyniowej lub z ryzykiem występowania zwłóknień,
  • przy lekach obniżających krzepliwość krwi,
  • przy chorobach nowotworowych.

 

Co na sińce pod oczami?

Znalezienie odpowiedniego rozwiania dla siebie wiąże się z przejściem konsultacji lekarskiej i indywidualnej oceny problemu. Tylko w taki sposób okolice oczu i dolina łez będą odpowiednio zaopiekowane.

 

Domowe sposoby na cienie pod oczami

Usuwanie cieni pod oczami wcale nie musi wiązać się z zabiegami. Możesz z tym problemem poradzić sobie w domu. Przydatne mogą okazać się kremy rozjaśniające lub okłady z lodu.

 

Podsumowanie – usuwanie cieni pod oczami

Jeśli zależy Ci na redukcji cieni lub cienka skóra jest Twoim problemem, to warto poddać się konsultacji kwalifikującej na zabieg medycyny estetycznej. Dzięki temu każda osoba zainteresowana zabiegiem może otrzymać fachowe wsparcie i pomoc.