Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/bioclin/domains/bio-clinic.pl/public_html/wp-content/themes/jupiter/framework/includes/minify/src/Minifier.php on line 227
Na czym polega praca podologa? | BIO CLINIC

Na czym polega praca podologa?

Chodzisz regularnie do fryzjera, by wyglądać atrakcyjnie. Kupujesz ładne ubrania, żeby prezentować się elegancko i schludnie. Być może odwiedzasz też kosmetyczkę, która pielęgnuje Twoją cerę i sprawia, że czujesz się pięknie…

A czy pamiętasz o stopach? Mówi się, że człowieka poznasz po butach i wiele osób naprawdę zwraca na nie uwagę. Dotyczy to również stóp, zwłaszcza wiosną i latem, gdy chętnie zakładamy klapki lub odkryte obuwie. Dlatego warto odwiedzić podologa, który zajmuje się nie tylko leczeniem, ale i pielęgnacją stóp. Co wchodzi w zakres jego usług? Jak będzie w stanie Ci pomóc? Przeczytaj!

Podologia – czym jest?

Czym zajmuje się podolog? Przede wszystkim diagnozuje i leczy chorobotwórcze zmiany na skórze stóp oraz płytce paznokcia. Chociaż podologia to stosunkowo młoda dziedzina kosmetologii, już od kilku lat cieszy się dużym zainteresowaniem w Polsce. Specjalista oferuje zarówno zabiegi lecznicze, jak i pielęgnacyjne, dzięki którym stopy są zdrowe, zadbane i przyjemnie aksamitne w dotyku.

Zrogowaciałe pięty, brodawki i odciski przestaną być Twoim problemem, jeśli umówisz się do podologa. Specjalista eliminuje infekcje grzybicze i bakteryjne stóp, nadmierną potliwość, wrastające paznokcie, odklejanie płytki paznokcia, a nawet ją rekonstruuje. Często u podologa wykonasz też pedicure i manicure. Jak zatem widzisz, podolog świadczy kompleksowe usługi dla kobiet oraz mężczyzn.

Jak podolog usuwa brodawki?

Jak przebiega wizyta u podologa? Najpierw specjalista przeprowadza dokładny wywiad z pacjentem. Dzięki niemu dowiaduje się, z jakim problemem zmaga się dana osoba. Następnie podolog bada stopy za pomocą specjalistycznych narzędzi na przykład komputera diagnostycznego. Często analizę wykonuje padobaroskopem, który weryfikuje strefy nacisku stopy oraz pozostałe istotne czynniki. Specjalista przeprowadza też badanie manualne i dopiero potem wdraża konkretny plan leczenia.

Musisz wiedzieć, że podolog opracowuje terapię indywidualnie dla każdego pacjenta. Wszystko zależy od skali problemu, konkretnego przypadku. Przede wszystkim jednak warto zgłosić się do podologa, gdy tylko zauważysz niepokojące zmiany. Czasami wystarczy jedna wizyta, by skóra stóp odzyskała miękkość i jędrność, a nawet zniknęły z niej brodawki. Zależnie od rodzaju brodawek, podolog wykona krioterapię, elektrokoagulację albo zastosuje odpowiednie preparaty przyżegające i złuszczające.

Jak podolog usuwa odciski?

Masz dość bolesnych i nieestetycznych odcisków? Zgłoś się do podologa, który usunie je za pomocą specjalistycznych narzędzi. Zazwyczaj wykorzystuje do tego frezy, dłuty i skalpele, ale bez obaw – zabieg jest całkowicie bezpieczny i nieinwazyjny. Pacjent jest w pełni sprawny natychmiast po opuszczeniu gabinetu podologicznego. Co więcej, specjalista opracuje kompleksowy plan leczenia, uświadomi pacjenta, jak zapobiegać nawrotom odcisków i poleci profesjonalne wkładki, odciążenia oraz preparaty wspomagające.

Jak podolog usuwa modzele?

Czy lekarz podolog poradzi sobie również z modzelami, czyli zrogowaciałym naskórkiem, który często przyjmuje żółty kolor? Oczywiście – sprawi on, że skóra znowu będzie miękka i miła w dotyku, przy czym przywróci jej naturalny, zdrowy odcień. Podolog warstwowo usunie modzele i pomoże zapobiegać ich nawrotom. Pamiętaj, że tylko on jest w stanie prawidłowo odróżnić modzele od odcisków, co daje gwarancje odpowiedniego leczenia.

Jak podolog leczy grzybice paznokci?

Grzybica paznokci to jedna z najbardziej podstępnych chorób. Z takim problemem nie można zwlekać – koniecznie zgłoś się do dobrego podologa. Do jego zadań będzie należało rozpoznanie, postawienie diagnozy, skierowanie na badania oraz szczegółowe opracowanie leczenia. Podstawą terapii zawsze są fachowo dobrane lekarstwa oraz zabieg polegający na usunięciu zainfekowanych części paznokcia.

Jak widzisz, podolog zajmuje się kompleksowym leczeniem stóp, począwszy na piętach, a skończywszy na płytce paznokci. Niezależnie od tego, czy interesuje Cię rekonstrukcja płytki paznokciowej, czy usuwanie zrogowaciałego naskórka, możesz skorzystać z usług podologów.

 

akupunktura jak wygląda zabiegakupunktura na co pomaga