Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/bioclin/domains/bio-clinic.pl/public_html/wp-content/themes/jupiter/framework/includes/minify/src/Minifier.php on line 227
Wypełniacze tkankowe - Juvederm ultra | BIO CLINIC
Wypełniacze tkankowe - Juvederm ultra

Wypełniacze tkankowe

Wypełniacze tkankowe stosowane w obecnych czasach w medycynie estetycznej pozwalają w szybki i bezpieczny sposób przywrócić młody wygląd bez konieczności wykonywania np.liftingu twarzy. Większość z dostępnych aktualnie wypełniaczy posiada działanie wypełniające oparte o kwas hialuronowy, które można z powodzeniem osiągnąć już w ciągu 30 minut po wykonaniu zabiegu, a ich efekty utrzymują się od 4 miesięcy do roku. Co więcej, same efekty po zastosowaniu kuracji wypełniaczem są w wielu przypadkach bardzo spektakularne i pozwalają przywrócić skórze młody wygląd, jak i promienną i gładką cerę.

Wypełniacz tkankowy

Działanie z wykorzystaniem wypełniaczy tkankowych polega na działaniu wygładzającym na zmarszczki. Są one również skuteczne w celu samego modelowania, jak i zwiększenia objętości niektórych partii ciała takich jak policzki, skronie, usta czy broda. Co więcej, stosuje się je także do wypełniania doliny łez, jak i cieni pod oczami czy podkrążonych oczu. Działanie wypełniaczy jest szybkie, proste i również łatwo dostępne. Medycyna estetyczna, idąc z duchem czasu, wykorzystuje aktualnie wiele rodzajów specyfików, których skład jest niekiedy bardzo złożony, a działanie obejmuje wiele partii ciała, nie tylko skórę twarzy. Stosowanie preparatu przy znieczuleniu miejscowym sprawia, że nie jest to zabieg bolesny.

Podstawowym działaniem wypełniaczy jest uzupełnienie, jak i wypełnienie nimi tkanek w miejscu, w które się je aplikuje. Preparat wypełnia skórę od wewnątrz, dzięki czemu likwiduje jej niedoskonałości w postaci zmarszczek. Ponadto niektóre z rodzajów wypełniaczy aktywują syntezę kolagenu, który poprzez działanie preparatów naturalnie zaczyna wytwarzać się w miejscach zastosowania produktów. Kolagen naturalnie występuje w organizmie człowieka, nie mniej jednak podczas lat zmniejsza on swoją ilość. Dzięki medycynie estetycznej z zastosowaniem wypełniaczy tkankowych w łatwy sposób można pobudzić proces wytwarzania kolagenu.

Wypełniacze tkankowe rodzaje

Najpopularniejszym i najbardziej znanym wypełniaczem jest oczywiście kwas hialuronowy. Dlatego też większość wypełniaczy działa na bazie kwasu hialuronowego. Nie mniej jednak to jedyny specyfik, który mieści się w tej grupie produktów. Oprócz niego można również do tego celu hydroksyapatyt wapnia, który to naturalnie, jak i kwas hialuronowy, występuje w organizmie człowieka. Pozwala on modelować kontury twarzy, zmniejsza lwią zmarszczkę, jak i wypełnia bruzdy nosowo-wargowe. Efekty zastosowania hydroksyapatytu wapnia utrzymują się do 18 miesięcy.

Kolejnym rodzajem wypełniacza jest kwas polimlekowy. To właśnie on pobudza naturalny kolagen do syntezy, a dzięki temu skóra staje się jędrniejsza i pełna blasku. Wykazuje on również bardzo wysoką skuteczność w wygładzeniu zmarszczek, jak i bruzd występujących na skórze. Efekty zabiegu z wykorzystaniem kwasu polimlekowego działają niestety krótko, ponieważ nie wiele ponad 3 miesiące.

Wypełniacze tkankowe co to jest

Do najbardziej popularnych zabiegów, które odbywają się przy zastosowaniu wypełniaczy tkankowych należą takie jak: technika promieniowa, która powiększa objętość dużego rozmiaru skóry, wkłucia seryjne – redukują zmarszczki płytkie, technika krzyżowa – wpływa na modelowanie policzków, technika liniowa, która stosowana jest w celu zmniejszenia zmarszczek średniogłębokich oraz technika płaska – umożliwia ona równomierne wprowadzenie substancji syntetycznej pod powierzchnię całej zmarszczki. Te rodzaje technik wykorzystuje się w zabiegach, które obejmują takie jak: botox, mezoterapia igłowa i nift.

Najlepsze rodzaje wypełniaczy tkankowych to takie, które nie powodują żadnych infekcji ani stanów zapalnych. Dobry wypełniacz powinien być doskonale tolerowany przez organizm, przynosić długie efekty i długotrwałe rezultaty, jak również powinien być łatwo usuwalny z organizmu, kiedy w wyjątkowych sytuacjach nastąpi taka konieczność.

Preparaty zawierające wypełniacze tkankowe działają doskonale na zmarszczki mimiczne, jak i pobudzają proces produkcji kolagenu. Nie powodują one w większości reakcji alergicznych, a przyczyniają się jedynie do skutecznego wypełniania tkanek. Należy zaznaczyć, że dobrej jakości wypełniacze nie powodują również efektu maski i radzą sobie z wygładzeniem skóry niezależnie od rodzaju zmarszczek. Z wiekiem skóra traci jędrność, a chcąc poprawić jej wygląd nie trzeba podejmować się ingerujących operacji plastycznych czy też podobnych, inwazyjnych zabiegów. Wystarczy odpowiednia kuracja wypełniaczem tkankowym, która przyniesie oczekiwane efekty.

Zadbaj o swoją urodę i zdrowie

Skorzystaj z naszych usług i przekonaj się, że warto. Zapraszamy!