Oxybrazja czy warto?

Czy warto decydować się na zabieg oxybrazji? Jakie są przeciwwskazania do oxybrazji? Czym jest oxybrazja i kiedy można z niej skorzystać? Dowiedz się więcej, sprawdzając poniższe wskazówki.

Spis treści:

  • Oxybrazja a solarium
  • Oxybrazja a zatoki
  • Oxybrazja a ciąża
  • Oxybrazja a trądzik

Oxybrazja a solarium

Oxybrazja to doskonały zabieg, który wspomaga naturalną odbudowę i regenerację skóry. Zabieg oxybrazji jest także zwany mikrodermabrazją tlenową. Można powiedzieć, że jest to rodzaj peelingu, gdyż oxybrazja polega na intensywnym złuszczaniu martwych komórek naskórka przy pomocy strumienia rozproszonych kropelek soli fizjologicznej, powietrza, które emitowane są pod ciśnieniem. To metoda bezdotykowa. Warto zdecydować się na kilka serii zabiegu, gdyż wtedy oddziałuje także na skórę właściwą, tym samym pobudzając syntezę włókien kolagenowych i elastycznych. Chcąc skorzystać z dobrodziejstw oxybrazji, nie można korzystać z solarium i kąpieli słonecznych w ciągu 24 godzin przed zabiegiem oraz tygodnia po zabiegu.
Oxybrazja a zatoki

Z zabiegu oxybrazji nie powinny korzystać osoby, które mają ropne zapalenie skóry, nowotwory skóry, a także predyspozycje do zapalenia zatok. Warto uprzedzić o tym fakcie specjalistę przed wykonaniem zabiegu oxybrazji.

Oxybrazja a ciąża

Co ciekawe, oxybrazja jest zabiegiem polecanym dla kobiet w ciąży. Jeśli ciąża przebiega prawidłowo, a lekarz stwierdzi, że nie ma przeciwwskazań do wykonywania tego zabiegu, śmiało możemy zdecydować się na oxybrazję. Trzeba jednak pamiętać, że nawet przy delikatnym złuszczaniu naskórka, będzie konieczne stosowanie kremów ochronnych z wysokim filtrem SPF, by zapobiec pojawieniu się plam pigmentacyjnych. Kosmetolog doradzi przyszłej mamie, jakie zabiegi są dla niej odpowiednie oraz jak powinna dbać później o skórę w warunkach domowych.

Oxybrazja a trądzik

Oxybrazja ma całe mnóstwo zalet. Przyspiesza usuwanie zaskórników, zmniejsza łojotok, a co więcej, działa na bakterie beztlenowe, które odpowiadają za powstawanie trądziku pospolitego. Zabieg jest bezbolesny i komfortowy.

Lifting, laminowanie i botox rzęs - sposób na naturalnie piękneMezoterapia igłowa jak często