Oxybrazja – co to za zabieg?

Skóra po zimie wymaga wyjątkowej pielęgnacji. Oczyszczanie, pozbycie się zalegającego naskórka i nawilżenie, by w słoneczne dni cieszyć się nieskazitelnie gładką cerą. Dobry rozwiązaniem dla naszej skóry jest poddanie się zabiegowi, jakim jest Oxybrazja. Zabieg ten to mikrodermabrazja wodno-tlenowa. Ma on na celu złuszczanie powierzonych warstw naskórka, ale jest bardzo delikatny i bezbolesny. Oxybrazja co to za zabieg? Wszystkiego o nim dowiecie się w tym wpisie.

Spis treści:

  • Na czym polega zabieg Oxybrazji?
  • Wskazania do zabiegu
  • Efekty Oxybrazji

Z tego wpisu dowiesz się, na czym polega zabieg oxybrazji, jakie są wskazania do przeprowadzenia zabiegu oraz poznasz efekty, jakimi możemy się cieszyć po oxybrazji.

Na czym polega zabieg oxybrazji?

Oxybrazja to zabieg, w czasie którego usuwa się wierzchnią warstwę naskórka przy pomocy strumienia tlenu i rozproszonych kropli soli fizjologicznej. Zabieg Oxybrazji ma na celu poprawę kolorytu cery, a także wzrost jej elastyczności. Zdecydowanym plusem jest fakt, że Oxybrazja nie podrażnia skóry. Jest zabiegiem delikatnym i bezbolesnym. Może więc być śmiało stosowana przez osoby, które mają cerę naczynkową, wysoce wrażliwą, trądzikową. Ponadto zabieg jest w pełni bezpieczny dla kobiet w ciąży i karmiących piersią.

Wskazania do zabiegu

Zabieg Oxybrazji jest wskazany dla większości osób. Jednak są przypadki, którym w szczególności zaleca się taką formę oczyszczania twarzy z naskórka. Oxybrazję zaleca się osobom, które chcą poprawić koloryt swojej skóry, poprawić jej elastyczność oraz wzmocnić napięcie, usunąć zanieczyszczenia, zmniejszyć dokuczliwy łojotok, rozjaśnić skórę oraz zredukować obrzęki w okolicy twarzy. Przez to, że Oxybrazja jest jednym z najdelikatniejszych zabiegów dostępnych obecnie w branży kosmetologicznej, może być stosowana do cer problemowych oraz tych, którym doskwierają problemy przebarwień czy braku elastyczności. Właśnie to czyni Oxybrazję zabiegiem wyjątkowo przyjaznym.

Niestety mimo wszystkich zalet, jakie posiada Oxybrazja, istnieją przeciwwskazania do jej przeprowadzenia, są to: zapalenie zatok, stany gorączkowe, uszkodzenia naskórka, a także wirusowe i bakteryjne infekcje skóry. Dlatego tak ważna jest konsultacja przed zabiegiem, by wykluczyć wszelkie przeciwwskazania.

Efekty Oxybrazji

Efekty, jakie daje Oxybrazja, zobaczymy już po pierwszym zabiegu. Skóra będzie jędrniejsza, bardziej elastyczna, a koloryt zdecydowanie się poprawi. Jak większość zabiegów, także Oxybrazję należy stosować w regularnych seriach, zwykle od 3 do nawet 10 zabiegów. Do osiągnięcia najlepszych efektów zaleca się 3-4 tygodnie przerwy między zabiegami. Po przebytej kuracji cera będzie nie do poznania. Stanie się ona gładka, sprężysta i nawilżona, a jej kolor będzie zdrowy i jednolity. Warto wspomnieć, że zabieg ten powoduje odbudowę włókien kolagenowych, które dają oczekiwane przez nas efekty.

jak wybierac peelingi chemiczne 001Jak działa laser frakcyjny