Na czym polega ostrzykiwanie osoczem?

Lifting z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego to popularny zabieg, który polega na wstrzykiwaniu w skórę preparatu pozyskanego z krwi osoby poddającej się zabiegowi. Ostrzykiwanie osoczem to doskonały sposób zarówno na zregenerowanie, jak i odmłodzenie skóry.

Wampirzy lifting

Ze względu na to, że do zabiegu wykorzystuje się krew, mezoterapia osoczem bogatopłytkowym jest nazywana wampirzym liftingiem. Zabieg ten wykonuje się wyłącznie w gabinetach medycyny estetycznej. Jest bezinwazyjną metodą i świetną alternatywą dla liftingu przy użyciu skalpela. Dzięki temu, że wykorzystuje się naturalny preparat, który uprzednio został wyodrębniony z krwi osoby korzystającej z zabiegu, terapia osoczem bogatopłytkowym jest doskonałą propozycją dla osób, które są uczulone na substancje wykorzystywane w medycynie estetycznej, np. kwas hialuronowy.

Osocze bogatopłytkowe – zalecenia

Osocze bogatopłytkowe można wprowadzić pod skórę w dowolnie wybranym obszarze twarzy czy ciała. Najczęściej zabieg zaleca się w celu poprawy wyglądu policzków, powiek, okolic oczu, ust, czoła, dekoltu, fałdy nosowo-wargowej, dłoni.

Osocze bogatopłytkowe, zwane inaczej PRP – Platelet Rich Plasma, jest koncentratem płytek krwi, które są zawieszone w niewielkiej ilości osocza. Dzięki wirowaniu PRP z krwi, która została pobrana przed zabiegiem, wyodrębniane jest osocze. Płytki krwi zawierają ponad 1500 aktywnych substancji. Najważniejsze z nich to:

  • PDGF – płytkowy czynnik wzrostu,
  • EGF – naskórkowy czynnik wzrostu,
  • TGF-β – transformujący czynnik wzrostu,
  • VEGF – czynnik wzrostu śródbłonka naczyniowego.

Jak wygląda wampirzy lifting?

Wiele osób zastanawia się, jak wygląda mezoterapia osoczem bogatopłytkowym. W pierwszym etapie zabiegu jest pobierana odpowiednia ilość krwi z żyły. Zwykle jest to 20-40 ml. Kolejno probówkę z pobraną krwią umieszcza się w wirówce laboratoryjnej. Urządzenie to wibruje z dużą prędkością. Dzięki temu skutecznie oddziela płytki od pozostałych składników krwi. Pozyskany w ten sposób preparat miesza się z substancją aktywującą – trombiną bądź chlorkiem wapnia. Kolejno jest odciągany z probówki za pomocą strzykawki.

Drugim etapem zabiegu są zastrzyki z osocza. Przeważnie przeprowadza się je, korzystając z metody mezoterapii igłowej. Iniekcje wykonuje specjalista. Mają one głębokość kilku milimetrów w niewielkich odstępach. Zabieg może powodować dyskomfort, więc często przeprowadza się go w miejscowym znieczuleniu. Przynosi naprawdę spektakularne efekty już nawet po jednym zabiegu.

Modelowanie ust kwasem hialuronowym - co trzeba wiedzieć?Lifting powiek bez skalpela, czyli Plasma ARC