Osocze bogatopłytkowe

Osocze bogatopłytkowe zabieg

Osocze bogatopłytkowe PRP jest to koncentrat płytek krwi w niewielkiej ilości osocza. PRP jest jednym z najbardziej bezpiecznych zabiegów stosowanych w medycynie estetycznej. Mezoterapię osoczem bogatopłytkowym można stosować jako samodzielny zabieg w serii 3-5 zabiegów w odstępach co 3-4 tygodnie lub w połączeniu z laserem frakcyjnym. Wskazaniami do zabiegu są między innymi biorewitalizacja skóry twarzy, szyi i dekoltu, niwelowanie zmarszczek, regeneracja skóry po innych zabiegach. Równie częstym powodem jest też walka z łysieniem, terapia rozstępów, terapia okolic oczu. Nie jest przeszkodą skóra wrażliwa, alergiczna. Osocze bogatopłytkowe w ortopedii jest stosowane jest jako lekarstwo.

Osocze bogatopłytkowe na twarz

Wśród wielu możliwości medycyny estetycznej, ten zabieg cieszy się uznaniem. Jest wybierany na twarz zarówno w celach naprawczych – przyspiesza proces gojenia blizn, ale gwarantuje zwiększenie zagęszczenia skóry, dzięki czemu następuje poprawa wizualna, rewitalizacja skóry, zwiększenie produkcji kolagenu. To tzw. wampirzy lifting. Właśnie na twarz wybierany jest często z uwagi z zerowym ryzykiem wystąpienia alergii. Również w przypadku blizn potrądzikowych polecany jest szczególnie. Wybierany także przez osoby, które decydują się na wypełnienie drobnych zmarszczek – uzyskujemy efekt młodszej, zdrowszej, pełnej blasku cery bez przebarwień.

Osocze bogatopłytkowe na włosy

Trafiają do nas osoby, u których doszło do całkowitego zniszczenia mieszków włosowych. To również zadanie dla medycyny estetycznej. W wyniku wstrzyknięcia osocza bogatopłytkowego pozyskiwanego z krwi następują procesy regeneracji. Zabiegi z użyciem osocza z krwi pacjenta są bezpieczne, gwarantują również zmniejszenie ryzyka powikłań. To czynnik szczególnie ważny w obrębie głowy. Martwi Cię ewentualny obrzęk? Skontaktuj się z naszymi ekspertami, którzy wyjaśnią, na czym polega zabieg osoczem pozyskiwanym z krwi i na co należy się przygotować tuż po nim. Powiedzą również, czy Twoje dolegliwości to wskazania do tego konkretnego zabiegu.

Osocze bogatopłytkowe pod oczy

W wyniku zastosowania osocza bogatopłytkowego dochodzi do tworzenia nowych naczyń krwionośnych, co ma bezpośredni wpływ na zwiększoną redukcję zmarszczek. A dzięki temu, że zabiegi pobudzają procesy regeneracji tkanek, uzyskane efekty są widoczne jeszcze długo po zabiegu. Jeśli zastosujesz osocze bogatopłytkowe – twarz  nie będzie widocznie opuchnięta. Zachowanie naturalnego wyglądu twarzy jest dla niektórych klientów decydującym czynnikiem, szczególnie, jeśli stosują je jedynie w kwestiach wizualnych. Nakłucia osoczem są bezpieczne po zabiegach dermatologicznych, co również jest częstym powodem ich wyboru  z całego zakresu medycyny estetycznej.

Osocze bogatopłytkowe kolano

Z użyciem osocza bogatopłytkowego działamy również w obrębie innych niż głowa części ciała. Bardzo popularnym, a zarazem skutecznym zabiegiem jest wstrzykiwanie osocza w skórę kolan. Następuje – oprócz redukcji fałd – regeneracja skóry. Wspomagają proces angiogenezy, czyli wzrost drobnych naczyń krwionośnych. Pobudzają też syntezę macierzy międzykomórkowej. Dochodzi do samoczynnej regeneracji, procesy naprawcze następują szybciej, a rewitalizacja skóry jest zdecydowanie bardziej widoczna. Zabiegi z użyciem osocza to trend naturalnej medycyny estetycznej. Osobom wybierającym zabieg „osocze bogatopłytkowe kolano” zalecenia po zabiegu tłumaczymy jeszcze przed procedurą.  Chcemy, aby każdy był przygotowany i  świadomie decydował o wyborze metody.

Osocze bogatopłytkowe efekty

Osocze bogatopłytkowe PRP jest preparatem krwiopochodnym – materiałem tkankowym pacjenta powstałym po odwirowaniu pobranej krwi. Jest to preparat całkowicie naturalny, immunologicznie obojętny, bez żadnych obcych dodatków. Zabieg służy autologicznej odnowie tkanek – to znaczy z użyciem czynników pozyskiwanych z własnego ciała ( komórek macierzystych i czynników wzrostu). W skład osocza bogatopłytkowego wchodzą między innymi – jony sodu, potasu, magnezu, wapnia oraz fosforany i chlorki. Jednak główną rolę odgrywają czynniki wzrostu, które regenerują skórę, poprawiają jej ukrwienie i odżywienie. Poprzez stymulację komórek macierzystych oraz pobudzanie fibroplastów do produkcji nowego kolagenu stymuluje odnowę skóry. Dzięki temu staje się ona bardziej elastyczna, jędrna, rozjaśniona i odmłodzona. U wielu pacjentów zmniejszają się przebarwienia i trądzik. Jest to idealny zabieg dla skór alergicznych, wrażliwych z problemem naczyniowym, ponieważ po zabiegu skóra ulega odbudowaniu. Stosując osocze bogatopłytkowe efekt osiągasz szybko, a korzyści odczuwasz długo.

Osocze bogatopłytkowe po zabiegu

Dzięki produkcji specyficznych czynników wzrostu, możesz liczyć na zwiększenie gęstości skóry. Zawarty w płytkach krwi czynnik wzrostu pomaga nie tylko w kwestiach estetycznych, ale również w przyśpieszaniu procesów gojenia ran. Jeżeli masz pytania o działanie płytek krwi, proces regeneracji komórek skóry, przebudowę włókien kolagenowych czy zdolności organizmu do regeneracji po zabiegu, skontaktuj się z nami. Wyjaśnimy cały proces i sposób działania zabiegu oraz jego wpływ na skórę i pozostałe tkanki.

Osocze bogatopłytkowe przed i po

Po zabiegu zdecydowanie obserwowany jest czynnik wzrostu śródbłonka naczyniowego, który między innymi ma wpływ na aktywację mikrokrążenia, a co za tym idzie – wygląd skóry na co dzień. Efekty widoczne są gołym okiem i bardzo szybko. Fibroblasty pomagają w regeneracji, ale również w produkcji kolagenu, dzięki czemu koloryt skóry poprawia się. Stosując osocze bogatopłytkowe efekt można osiągnąć szybko, ale warto osobiście skonsultować zapotrzebowanie na ilośc i częstotliwość zabiegów. Martwi Cię obrzęk? Może się pojawić w punktach wkłucia, ale powinien być krótkotrwały i nieuciążliwy. Stosując osocze bogatopłytkowe wady tej metody należy rozpatrywać bardzo indywidualnie.

Osocze bogatopłytkowe przeciwwskazania

Mimo że zabieg jest bezpieczny i należy do bardzo chętnie wybieranych, nawet w porównaniu do mezoterapii igłowej, istnieje kilka przeciwwskazań do jego stosowania. Szczególny stanowią choroby krwi, przebyte lub przebywane nowotwory. Nie powinno się również wykonywać podawania osocza w czasie ciąży i laktacji. Koniecznie również należy zgłosić leczenie niektórymi rodzajami antykoagulantów. Stosując osocze bogatopłytkowe – zagrożenia warto ograniczyć do minimum, nawet mimo tego że pozyskiwane jest z krwi pacjenta, a więc stanowi niezwykle naturalny preparat.

Osocze bogatopłytkowe zalecenia po zabiegu

Jeśli zdecydujesz się na osocze bogatopłytkowe, rekonwalescencja po zabiegu będzie krótka. Niemal od razu też rozpocznie się powstawanie nowych naczyń krwionośnych. Jeśli chcesz poznać zalecenia dotyczące zachowań po samym zabiegu, możemy zapewnić o pełnej informacji już na etapie planowania podania osocza. Dzięki temu możesz nie tylko zaplanować najdogodniejszy czas, ale również skutecznie przygotować się do krótkiej, ale potrzebnej rekonwalescencji. Z uwagi na sposób pozyskiwania osocza bogatopłytkowego metodę tę uważa się za nieinwazyjną i bardzo bezpieczną.

Osocze bogatopłytkowe cena

W zależności od tego, czy myślisz o poprawieniu elastyczności skóry dekoltu, chcesz usunąć cienie pod oczami, pozbyć się zmarszczek, zabieg może trwać do godziny i wymagać kilku lub kilkunastu nakłuć. Również od tego zależy cena. Aby poznać możliwości procesu, jego zakres i przebieg, najlepiej skontaktować się z nami indywidualnie i skonsultować potrzeby i oczekiwania. Pamiętamy, że każdy organizm jest inny, a odmładzanie nie dla wszystkich oznacza to samo. Dlatego zachęcamy do indywidualnych konsultacji. Osocze bogatopłytkowe na twarz może nie być tak bardzo rozbudowanym zabiegiem jak osocze bogatopłytkowe na włosy.

Osocze bogatopłytkowe opinie

Opinie związane z osoczem bogatopłytkowym są bardzo pozytywne. Uwolnione w płytkach krwi czynnik wzrostu znakomicie wpływają na proces regeneracji skóry. Działają w obrębie wielu partii ciała. Mogą być stosowane na skórę głowy, twarz, nawet w bliskich okolicach oczu. Ale również na kolana, uda czy dekolt. Zabiegi z użyciem osocza bogatopłytkowego przeznaczone są i polecane osobom w różnym wieku, nawet z historią zabiegów dermatologicznych. Zabiegi z osoczem zyskują coraz większą uwagę mężczyzn, szczególnie w zakresie skóry głowy i problemów z łysieniem. Mocniejsze, gęstsze włosy są osiągalne właśnie dzięki zastosowaniu tej metody – proces odrastania trwa kilkanaście tygodni i przynosi rewelacyjne efekty.

Osocze jest już równie popularne co mezoterapia skóry głowy. Proces odbudowy tkanek rozpoczyna się niemal natychmiast po podaniu osocza i dotyczy również stymulacji odrastania włosów. Dużym zainteresowaniem cieszy się ten zabieg również w przypadku skóry dłoni. Korekcja zmarszczek jest za to jedną z popularniejszych od bardzo dawna. Obecne w organizmie fibroblasty są pobudzane, dzięki czemu wytwarza się kolagen, co ma jeszcze bardziej pozytywny wpływ na tkanki i mikrokrążenie.

Każdą zgłaszającą się do nas osobę traktujemy indywidualnie. Bardzo chętnie odpowiemy na Twoje pytania. O stosowane osocze bogatopłytkowe w ortopedii, również o osocze bogatopłytkowe i rekonwalescencję. Zachęcamy do kontaktu.

Zadbaj o swoją urodę i zdrowie

Skorzystaj z naszych usług i przekonaj się, że warto. Zapraszamy!