Na czym polega peeling chemiczny?

Wiele kobiet zastanawia się nad tym, na czym polega peeling chemiczny? To jeden z zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Jego głównym celem jest zredukowanie przebarwień, usunięcie blizn, które powstały w wyniku uszkodzeń skóry. Najczęściej peelingi chemiczne wykonuje się na twarzy, szyi i dłoniach. Na jakie efekty można liczyć? Ile kosztuje chemiczny peeling? Wyjaśniamy!

Spis treści:

  • Czym jest peeling chemiczny?
  • Na czym polega peeling chemiczny?
  • Efekty peelingu chemicznego

Z wpisu dowiesz się, czym jest peeling chemiczny, jak przebiega tego rodzaju zabieg w gabinecie kosmetycznym oraz na jakie efekty można liczyć.

Czym jest peeling chemiczny?

Peeling chemiczny to zabieg, który ma właściwości redukujące, oczyszczające i przeciwstarzeniowe. Dodatkowym atutem jest to, że zabieg zwiększa produkcję elastyny i kolagenu. Chemiczne peelingi najczęściej poleca się na blizny, zmarszczki, przebarwienia. Jeśli chodzi o miejsce kuracji, przeważnie jest to twarz.

Istnieje kilka rodzajów peelingu chemicznego. To dlatego najpierw należy udać się na konsultację z lekarzem z salony medycyny estetycznej. Specjalista dobierze odpowiedni peeling chemiczny do naszych potrzeb.

Na czym polega peeling chemiczny?

Peeling chemiczny opiera się na usunięciu martwego naskórka. Dzieje się tak za pomocą działania substancji chemicznych, które zostają nałożone na skórę. Odpowiednio przygotowane mieszanki skutecznie poprawiają jakość i kondycję skóry. Przede wszystkim poleca się zabieg na skórę twarzy. Równie często stosuje się również peelingi chemiczne na dłonie, szyję, dekolt.

Ważne jest to, że peeling chemiczny jest zaliczany do najbezpieczniejszych zabiegów medycyny estetycznej! Do wyboru jest peeling powierzchniowy – usuwany jest naskórek w celu likwidacji drobnych zmarszczek, trądziku, niewielkich przebarwień, peeling średnio głęboki – oczyszczanie naskórka i skóry właściwej, peeling głęboki.

Efekty peelingu chemicznego

Efekty będą zależne od tego, jaki rodzaj zabiegu wybierzemy. Do najważniejszych atutów peelingów chemicznych można jednak zaliczyć: nadanie skórze blasku, wyraźne odświeżenie, rozjaśnienie przebarwień, zwężenie porów, ujednolicenie koloru skóry, likwidacja trądziku, usunięcie blizn potrądzikowych, usunięcie zaskórników, likwidacja zmarszczek i ich wyraźne zmniejszenie, ograniczenie produkcji sebum, zmniejszenie głębokich blizn.

Mezoterapia igłowa jak częstożelazko-antycellulitowe-jak-często