Na czym polega mezoterapia tlenowa?

Mezoterapia tlenowa to zabieg, który staje się coraz popularniejszy, dzięki swoim efektom. Ten nieinwazyjny zabieg pozwala cieszyć się efektami już po pierwszej kuracji. Trwały efekt możemy osiągnąć po poddaniu się serii zabiegów, którą indywidualnie dobiera dla nas specjalista kosmetolog. Mezoterapia tlenowa odświeża skórę, wyrównuje jej koloryt i sprawia, że zmarszczki są mniej widoczne. Jest zabiegiem skutecznym, co chwalą sobie pacjenci. Na czym polega mezoterapia tlenowa? Odpowiadamy!

Spis treści:

  • Jak wygląda zabieg mezoterapii tlenowej?
  • Wskazania do zabiegu
  • Przeciwwskazania do zabiegu
  • Efekty zabiegu mezoterapii tlenowej

Z tego wpisu dowiesz się, jak wygląda zabieg mezoterapii tlenowej, jakie są wskazania do zabiegu oraz przeciwwskazania. Ponadto poznacie efekty zabiegu mezoterapii tlenowej.

Jak wygląda zabieg mezoterapii tlenowej?

Mezoterapia tlenowa to zabieg, który charakteryzuje się nowoczesną metodą natleniania skóry. Oddziałuje on z zewnątrz oraz wprowadza substancje aktywne za pomocą wysoko sprężonego tlenu w głąb skóry. Podczas zabiegu mezoterapii tlenowej sprężony tlen jest także czynnikiem masującym. Zabieg zwiększa ukrwienie tkanek oraz przepływ chłonki. Mezoterapię tlenową wykonuje się bez uszkodzenia naskórka. Jest to zabieg intensywny i skuteczny. Czyste sprężone powietrze razem z substancjami aktywnymi jest wprowadzane w głąb skóry.

Wskazania do zabiegu

Zabieg mezoterapii tlenowej zalecany jest dla cery, której kolor jest szary i ziemisty, a także cery suchej. Ponadto mezoterapia tlenowa pobudza ukrwienie i poprawia nawilżenie. Zabieg zalecany jest dla skóry pozbawionej blasku, gdyż ją ładnie rozświetla.

Przeciwwskazania do zabiegu

Zabieg mezoterapii tlenowej nie jest jednak dla wszystkich. Mimo popularności zabiegu nie on wskazany dla osób, które borykają się z zakażeniem wirusowym, grzybiczym lub bakteryjnym skóry. Niestety zabiegowi nie mogą poddać się także osoby z uszkodzonym naskórkiem.

Efekty zabiegu mezoterapii tlenowej

Pierwsze efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu. Utrzymują się one przez co najmniej 1,5 tygodnia. Do osiągnięcia trwałych efektów konieczne jest poddanie się serii zabiegów mezoterapii tlenowej. Po zabiegu skóra jest zrelaksowana i dotleniona, ponadto staje się nawilżona i bardziej elastyczna. Dzięki mezoterapii tlenowej następuje poprawa kolorytu skóry oraz rozjaśnienie plam pigmentacyjnych, a także spłycenie drobnych zmarszczek, bruzd, blizn potrądzikowych i zmian naczyniowych. Skóra po mezoterapii tlenowej jest oczyszczona i zostaje głęboko odżywiona. Zabieg mezoterapii to przede wszystkim relaks dla skóry i stymulacja do jej regeneracji.

Skinshooter - jak to działa?Zabiegi kosmetologiczne – dla kogo?