Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/bioclin/domains/bio-clinic.pl/public_html/wp-content/themes/jupiter/framework/includes/minify/src/Minifier.php on line 227
Modelowanie ust kwasem hialuronowym - co trzeba wiedzieć? | BIO CLINIC

Modelowanie ust kwasem hialuronowym – co trzeba wiedzieć?

Modelowanie ust kwasem hialuronowym cieszy się sporym zainteresowaniem. W okresie starzenia mamy do czynienia z wieloma aspektami, które wpływają negatywnie na estetykę ust. To dlatego wiele kobiet w pewnym wieku decyduje się na modelowanie ust. Dzięki temu można liczyć na ich odświeżenie, zaznaczenie granicy czerwieni wargowej czy delikatnego wygładzenia zmarszczek mimicznych wokół warg. Jeśli chcemy uzyskać pełny efekt, warto dodatkowo wyrównać asymetrie kącików ust czy zniwelować ich opadanie. W drugim przypadku konieczne może być podanie toksyny botulinowej.

Modelowanie ust jest także popularne wśród młodych kobiet. Decydują się one na zastosowanie kwasu hialuronowego głównie ze względu na dopasowanie kształtu ust do rysów twarzy czy usunięcie naturalnych asymetrii. Zdecydowanie rzadziej celem podania kwasu jest jedynie powiększenie ust.

Zachowanie umiaru

Trzeba pamiętać o zasadzie, że w przypadku modelowania ust zdecydowanie mniej znaczy więcej. Nie przesadzajmy z liczbą zabiegów czy ilością podawanego wypełniacza, gdyż bardzo łatwo można przekroczyć granicę subtelnego efektu. Zamiast ponętnych warg uzyskamy przerysowane usta. Profesjonaliści z pewnością dobiorą dla nas odpowiednią dawkę kwasu hialuronowego. Celem powinna być jedynie niewielka korekcja, a nie całkowita zmiana. Niebezpieczne jest podejście, zgodnie z którym pacjentki podchodzą do modyfikacji ciała coraz odważniej, gdyż wydaje im się, że dotychczasowy efekt jest niewystarczający. Tym samym, z każdą kolejną wizytą, chcą wstrzykiwać coraz więcej kwasu. Bardzo łatwo wtedy można uzyskać karykaturalne dysproporcje. Widoczne są szczególnie z profilu.

Subtelny efekt modelowania ust

Jeśli zależy nam na subtelnym, naturalnym efekcie, konieczne jest wstrzyknięcie bezpiecznej objętości kwasu na odpowiednią głębokość skóry. Za każdym razem musimy upewnić się, że klinika, do której udajemy się na zabieg, korzysta wyłącznie z oryginalnych, certyfikowanych preparatów. Również personel musi mieć odpowiednie uprawnienia.

Jeśli długotrwale stosujemy duże objętości kwasu, tkanki własne mogą zostać trwale rozciągnięte. Jeśli mocno powiększymy usta, mogą one opadać po tym, jak wchłonie się ostatnia dawka kwasu hialuronowego. To dlatego bardzo ważne jest zachowanie umiaru. Korzystajmy jedynie ze sprawdzonych klinik. Specjaliści stawiają na bezpieczne zabiegi kwasem. Cena nie powinna być tutaj głównym wyznacznikiem. Najważniejsze jest nasze bezpieczeństwo. To dlatego efekty działania kwasu muszą być pod kontrolą.

Kilka informacji o akupunkturzeNa czym polega ostrzykiwanie osoczem?