Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/bioclin/domains/bio-clinic.pl/public_html/wp-content/themes/jupiter/framework/includes/minify/src/Minifier.php on line 227
Mezoterapia igłowa – kiedy widać efekty? | BIO CLINIC

Mezoterapia igłowa – kiedy widać efekty?

Wiele osób decydujących się na mezoterapię igłową, zastanawia się nad tym, kiedy widać efekty? Wiele będzie zależeć od tego, co jest celem tego rodzaju zabiegu. Mezoterapia igłowa może pomóc w naprawdę wielu przypadkach. Jest skutecznym rozwiązaniem na pogłębiające się zmarszczki, przesuszoną lub przetłuszczającą się skórę twarzy i wiele więcej. Po zabiegu widać drobne siniaki i niewielkie zaczerwienienie skóry. Co istotne, mezoterapię igłową można wykonywać również w okresie letnim. To dlatego jest jednym z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej.

Spis treści:

  • Kiedy zdecydować się na mezoterapię igłową?
  • Mezoterapia igłowa – co zawierają koktajle?
  • Kiedy widać efekty mezoterapii igłowej?

Z wpisu dowiesz się, jakie są wskazania do mezoterapii igłowej, co zawierają koktajle wykorzystywane do tego zabiegu oraz kiedy widać efekty mezoterapii igłowej.

Kiedy zdecydować się na mezoterapię igłową?

Jak zostało wspomniane na wstępie, mezoterapia igłowa ma bardzo szerokie zastosowanie. Jest mało obciążająca dla samego pacjenta. Zabieg trwa od 15 do 30 minut, wymaga znieczulenia okolic poddanych terapii. Przeważnie decydują się na zabieg pacjenci cierpiący na spadek nawilżenia skóry, obserwujący pierwsze objawy fotostarzenia skóry, utraty jędrności, a także z widocznymi drobnymi zmarszczkami. Mezoterapia igłowa jest doskonałym sposobem na nawilżenie wrażliwych okolic szyi, grzbietów rąk czy dekoltu. Jest także stosowana jako pomoc w walce z rozstępami.

Mezoterapia igłowa – co zawierają koktajle?

Preparaty, które są stosowane podczas mezoterapii igłowej, zawierają kwas hialuronowy. To właśnie on stanowi główny składnik. Związek ten występuje naturalnie w skórze. Jego działanie polega na wiązaniu wody. Skutecznie ujędrnia, rewitalizuje i ujednolica koloryt. Dodatkowo koktajle są bogate w indywidualnie dobrane substancje odżywcze, m.in. witaminy A, C, E oraz substancje czynne.

Kiedy widać efekty mezoterapii igłowej?

Efekty mezoterapii igłowej są widoczne dopiero po serii zabiegów. Jeśli jednak zmiany są niewielkie, efekt będzie widoczny już po jednym zabiegu mezoterapii. W przypadku, gdy problem jest bardziej złożony lub mamy do czynienia z zaawansowanymi objawami starzenia się skóry, efekty nie będą aż tak spektakularne. Pozwolą jednak z pewnością na uzyskanie optymalnego efektu estetycznego.

jak-powiększyć-usta-kwasem-hialuronowymmezoterapia-igłowa-co-to