Mezoterapia igłowa – co to?

Mezoterapia igłowa co to? To pytanie zadaje sobie wiele osób, które dopiero po raz pierwszy spotkały się z tego typu zabiegiem. Warto dowiedzieć się nieco więcej na temat mezoterapii, bowiem zabieg ten jest remedium na wiele dolegliwości. Przede wszystkim pozwala na zlikwidowanie drobnych zmarszczek, skutecznie ujędrnia i nawilża skórę. To jednak nie wszystkie zalety igłowej mezoterapii. Na jakie korzyści jeszcze można liczyć, wybierając mezoterapię igłową?

Spis treści:

  • Czym jest mezoterapia igłowa?
  • Kiedy zdecydować się na zabieg mezoterapii igłowej?
  • Jak często wykonywać zabieg mezoterapii igłowej?

Z wpisu dowiesz się, co to jest mezoterapia igłowa, jak wygląda zabieg oraz jak często można go wykonywać, aby uzyskać pożądane efekty.

Czym jest mezoterapia igłowa?

Mezoterapia igłowa to zabieg, podczas którego do skóry wstrzykiwany jest koktajl zawierający cenne substancje. Mieszkanka jest dobierana odpowiednio do każdego pacjenta. Najczęściej koktajl ten zawiera kwas hialuronowy, witaminy A, C, E oraz substancje czynne, które pochodzą m.in. z alg i zielonej herbaty. Wstrzykuje się go na głębokość ok. 2-3 milimetrów za pomocą mikroskopijnej igły.

Kiedy zdecydować się na zabieg mezoterapii igłowej?

Mezoterapia jest zabiegiem silnie regenerującym. Sprawdzi się świetnie w celu poprawy kondycji skóry, walki ze zmarszczkami, rozstępami, cellulitem, nadmiernym wypadaniem włosów czy łysieniem. Istnieją przeciwwskazania do korzystania z zabiegu. Mezoterapia nie może być wykonywana kobietom w ciąży oraz karmiącym piersią. Nie jest również polecana osobom chorym na cukrzycę, opryszczkę, z infekcjami skórnymi, stanami zapalnymi lub uczuleniem na składniki, które znajdują się w koktajlu. Warto najpierw udać się na konsultację, aby poznać wszelkie przeciwwskazania.

Jak często wykonywać zabieg mezoterapii igłowej?

Zabieg mezoterapii igłowej przynosi szybkie, a zarazem długotrwałe efekty, które są widoczne od razu po odbytej kuracji. Skóra staje się bardziej napięta, gęsta, a zmarszczki mniej widoczne. Jeśli chcemy uzyskać odpowiednie efekty, zabieg należy powtarzać od 3 do 6 razy w odstępie dwóch tygodni. By podtrzymać rezultat, warto decydować się na zabieg mezoterapii co kilka lub kilkanaście tygodni.

mezoterapia-igłowa-kiedy-widać-efektylaser-frakcyjny-co-to