Makijaż permanentny wszystko, co trzeba wiedzieć
Makijaż permanentny cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród kobiet. Nic w tym dziwnego, bowiem trwały makijaż pozwala na podkreślenie naturalnego piękna. Ogromnym atutem jest również oszczędność czasu. Codzienne czynności pochłaniają wiele godzin, dlatego warto zrobić coś dla siebie i postawić na permanentny makijaż, dzięki któremu zawsze będziemy wyglądać pięknie. Sam zabieg trwa ok. 2 godzin. Odświeżamy go co jakiś czas, według wskazówek kosmetologa. Co trzeba wiedzieć o makijażu permanentnym?
Spis treści:
- Pomiary w makijażu permanentnym
- Metody w makijażu permanentnym
- Makijaż permanentny: cena
- Permanentny makijaż a ból
Z wpisu dowiesz się, jak wygląda przygotowanie do makijażu permanentnego, jakie są metody wykonywania trwałego makijażu, ile kosztuje makijaż permanentny oraz czy zabieg jest bolesny.
Pomiary w makijażu permanentnym
Wiele kobiet obawia się, że kształt brwi lub ust wyjdzie nieodpowiedni. Być może pamiętamy jeszcze nieestetyczne, oderwane od rzeczywistości brwi wykonywane metodą permanentną kilkadziesiąt lat temu. Obecne metody nie mają z tym nic wspólnego. Każdy zabieg jest poprzedzany szczegółowymi pomiarami oraz rysunkiem. Dopiero w momencie, gdy rysunek zostanie zaakceptowany przez klientkę, linergistka przystępuje do wykonania pracy. Specjalistka nie zrobi niczego wbrew naszej woli. To dlatego ważne jest, aby nie ukrywać tego, że rysunek nam się nie podoba. Chodzi o wymarzone brwi, dlatego wspólnie należy ustalić oczekiwany rezultat. Linergistka może podpowiedzieć, jakie brwi będą pasowały do kształtu naszej twarzy czy urody.
Metody w makijażu permanentnym
Z każdym kolejnym sezonem pojawiają się nowe trendy, dlatego często nazwy metod w makijażu permanentnym mogą być niezrozumiałe. Przede wszystkim makijaż permanentny dzielimy w zależności od jego wykonania: mamy metody ręczne i maszynowe. W metodach ręcznych wykorzystuje się przedmiot, który kształtem przypomina długopis. Na jego końcu znajduje się sterylne piórko – stąd nazwa metody piórkowej (microblading). Metoda polega na wprowadzeniu pigmentu pod skórę. Do złudzenia imituje on włos.
Metod maszynowych jest więcej. Do podstawowych należą:
- metoda pudrowa – uzyskuje się naturalne, lekkie brwi,
- metoda ombre – przejście od jasnych początków brwi do ciemniejszego łuku i końców,
- metoda cienia – wyraźnie zaznaczony kontur, pole brwi zacieniowane.
Nie trzeba dobierać metody na własną rękę – linergistka opowie nam o nich podczas konsultacji.
Makijaż permanentny: cena
Zabieg makijażu permanentnego wykonujemy raz w roku, dlatego warto pozwolić sobie na jednorazowy większy wydatek, oszczędzając później na kosmetykach. Cena waha się w zależności od efektu, metody, miejsca zabiegu. Średni koszt to ok. 1000 złotych. Oszczędzamy koszty związane z regulacją i henną brwi u kosmetyczki, zakupem specjalnych pomad i cieni do stylizacji brwi.
Permanentny makijaż a ból
Zabieg jest wykonywany ze znieczuleniem. Nie trzeba obawiać się dyskomfortu czy bólu.