Makijaż permanentny – co to?

Współczesny makijaż permanentny cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Kobiety decydują się na trwały make-up ust, brwi, oczu. Makijaż permanentny jest specjalistycznym zabiegiem kosmetycznym. W przypadku oczu najczęściej wykonuje się kreski na dolnej lub górnej powiece. Jeśli chodzi o usta, wzmacnia się czerwień, reguluje kontury, uwydatnia wargi i ich zaznaczenie. Popularnością cieszy się także makijaż permanentny brwi. To bardzo skuteczna i efektowna alternatywa dla zabiegów chirurgicznych. Jeśli zabieg zostanie wykonany odpowiednią techniką, zagwarantuje nam widoczny i bardzo naturalny efekt liftingu.

Spis treści:

  • Dla kogo jest trwały makeup?
  • Zalety makijażu permanentnego

Z wpisu dowiesz się, kto powinien skorzystać z makijażu permanentnego oraz jakie niesie za sobą korzyści permanentny makijaż.

Dla kogo jest trwały makeup?

Makijaz permanentny brwi, warg, powiek przede wszystkim ma za zadanie podkreślić walory kobiecej urody. Bardzo dobrze maskuje także niedoskonałości. W makijażu permanentnym chodzi o tuszowanie defektów skóry, np. blizn, przebarwień, plam pigmentacyjnych. Zabieg makijażu permanentnego pozwala odzyskać pewność siebie osobom, które utraciły włoski brwi czy rzęs. Jeśli nie wyobrażasz sobie dnia bez makijażu, chcesz zaoszczędzić czas, wyglądać kobieco i świeżo zawsze i wszędzie, makijaż trwały jest dla Ciebie. Bardzo często kobiety decydują się na wykonanie makijażu permanentnego brwi. Zabieg wykonuje się różnorodnymi technikami. Można np. wykonać zabiegi metodą piórkową. Zabieg polega na wprowadzeniu pigmentu pod skórę. Przypomina wykonywanie tatuażu. Brwi permanentne wyglądają niezwykle naturalnie. Z kolei makijaż permanentny ust uwydatnia je, sprawia, że wyglądają soczyście, a kontur jest zaznaczony.

Zalety makijażu permanentnego

Na czym polega makijaż permanentny? Pierwszy etap to konsultacja ze specjalistą. Kolejno następuje wprowadzenie barwnika. Ostatnim etapem jest korekta makijażu. 2 dni po zabiegu skóra zaczyna się złuszczać. To normalna reakcja. Gdy strupki całkowicie znikną, należy udać się na korektę, której celem jest dopigmentowanie ewentualnych ubytków i uzyskanie naturalnego efektu.

laser-frakcyjny-co-tolaser-frakcyjny-czy-boli