Lifting powiek bez skalpela, czyli Plasma ARC

Jeśli należysz do grona osób, które obserwują u siebie pierwsze oznaki starzenia się skóry, przy oczach skóra staje się wiotka, widzimy kurze łapki, opadające powieki, a nad ustami pojawiają się drobne zmarszczki, warto rozważyć skorzystanie z zabiegu z wykorzystaniem urządzenia Plasma ARC. To prawdziwie innowacyjny zabieg, który w kilka minut pozwoli pożegnać kompleksy. Co warto o nim wiedzieć?

Wskazania do zabiegu Plasma ARC

Wśród wskazań do zabiegu Plasma ARC można wymienić:

  • nieinwazyjna blefaroplastyka, czyli lifting okolicy oka,
  • lifting dolnej części twarzy – leczenie głębokich zmarszczek w okolicach oczu i ust – zmarszczek palacza,
  • usuwanie plam soczewicowatych, opornych przebarwień, zmian skórnych, leczenie blizn, rozstępów,
  • usuwanie blizn potrądzikowych.

Jak działa Plasma ARC?

Plasma ARC wytwarza kontrolowaną wiązkę plazmy dzięki jonizacji gazów zawartych w powietrzu. Zostaje wytworzony niewielki łuk elektryczny, który w kontrolowany sposób jest zdolny do sublimacji naskórka oraz obkurczania skóry w wybranym miejscu jego działania. Plazma nie powoduje krwawienia, stanu zapalnego czy nekrozy otaczających tkanek. Ważne jest to, że jej działanie ogranicza się jedynie do granicy warstwy podstawnej skóry właściwej.

Co istotne, Plasma ARC jest doskonałą alternatywą dla chirurgii plastycznej. W zaledwie 20 minut możemy skutecznie pozbyć się oznak starzenia, odmłodzić swój wygląd i odświeżyć spojrzenie.

Jak wygląda proces gojenia?

Po zabiegu możliwe jest wystąpienie obrzęku w miejscu poddanemu zabiegowi. Sam obrzęk utrzymuje się około 3 dni. W tym czasie możemy stosować jedynie produkty jałowe, czyli gaziki jednorazowe do przemywania oraz sól fizjologiczną. Pamiętamy także o stosowaniu zalecanego kremu pozabiegowego.

Zakazane jest stosowanie makijażu korygującego! Po zabiegu mogą być widoczne niewielkie punkciki, czyli strupki, które utrzymują się od pięciu do siedmiu dni. W tym czasie zaleca się stosowanie dotychczasowej pielęgnacji. Odpowiednie będą także kremy, które przyspieszają regenerację.

Przez około 2-3 miesiące po zabiegu, skóra może być wrażliwa i podatna na czynniki zewnętrzne. To dlatego bardzo ważne jest zatroszczenie się o odpowiednią pielęgnację. Stosujemy delikatne płyny, które nie będą podrażniać naskórka. Zaleca się także używanie kremów pielęgnacyjnych, które rozjaśniają rumień.

Skóra, która została poddana zabiegowi, nie może być opalana przez 3 miesiące – dotyczy to także solarium. Aby zapewnić sobie pomyślny przebieg całej kuracji oraz uzyskanie pożądanego efektu, konieczne jest stosowanie się do pozabiegowych zaleceń, czylI: stosowanie wysokiej fotoprotekcji (filtr 50), używanie preparatów regenerujących skórę, stosowanie kosmetyków łagodzących, delikatne osuszanie skóry, nie trzemy i nie drażnimy skóry w inny sposób, nie opalamy skóry minimum 4 tygodnie po zabiegu, unikamy korzystania z basenu i sauny, przez 3 miesiące nie stosujemy zabiegów laserowych czy złuszczających w miejscach poddanych zabiegowi. Kolejny zabieg można wykonać dopiero po trzech miesiącach.

Na czym polega ostrzykiwanie osoczem?Lifting, laminowanie i botox rzęs - sposób na naturalnie piękne