Laser frakcyjny – czy boli?

Czy laser frakcyjny boli? Wielu specjalistów medycyny estetycznej często spotyka się z tym pytaniem. Zabieg laserem frakcyjnym pozwala na uzyskanie bardzo dobrych efektów, jeśli chodzi o redukcję zmarszczek, blizn, rozstępów. To dlatego jest zabiegiem cieszącym się ogromnym zainteresowaniem. Niestety, niektórzy pacjenci bardzo obawiają się bólu podczas tego rodzaju zabiegów. Czy słusznie? Wyjaśniamy!

Spis treści:

  • Czy laser frakcyjny boli?
  • Znieczulenie podczas zabiegu laserem
  • Czy są możliwe działania niepożądane?

Z wpisu dowiesz się, czy zabieg z wykorzystaniem lasera frakcyjnego wiąże się z bólem, czy można liczyć na znieczulenie podczas zabiegu oraz czy są możliwe jakiekolwiek działania niepożądane.

Czy laser frakcyjny boli?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, czy laser frakcyjny boli. Wiele będzie zależeć przede wszystkim od indywidualnej wrażliwości na ból. Dla jednych zabieg nie wiąże się z żadnym dyskomfortem, dla drugich będzie on bolesny. Podczas zabiegu pacjent odczuwa głębokie pieczenie skóry.

Znieczulenie podczas zabiegu laserem

Czy można liczyć na znieczulenie podczas zabiegu z wykorzystaniem lasera frakcyjnego? Oczywiście, że tak! Podczas zabiegu najczęściej stosuje się znieczulenie w postaci kremu bądź maści znieczulającej. To nieodłączny element zabiegów, w których wykorzystuje się frakcyjny laser, dlatego nie trzeba się ich obawiać! Preparat pozwala na zmniejszenie bólu oraz dyskomfortu podczas zabiegu. Znieczulenie aplikuje się przeważnie ok. 30 minut przed zabiegiem.

Czy są możliwe działania niepożądane?

Wiele osób boi się, że laser frakcyjny może powodować poparzenie skóry. Wiązka światła laserowego wnika w skórę, doprowadzając do podgrzania tkanek, w efekcie czego uszkadzane są komórki. Jednak uszkodzenie to prowadzi do uruchomienia procesów naprawczych, czyli produkcji nowego kolagenu. Laser nie uszkadza całej połaci skóry! Jedynie tworzy mikrouszkodzenia, które są otoczone zdrową tkanką. Struktura zwiększa bezpieczeństwo podczas wykonywania zabiegu. Co więcej, czas dostarczania impulsu lasera do skóry jest naprawdę krótki. System chłodzący zabezpiecza skórę przed poparzeniem. Ważne, aby decydować się wyłącznie na zabieg w sprawdzonej klinice medycyny estetycznej. Wtedy zniwelujemy ryzyko do minimum.

makijaż-permanentny-co-tojuvederm-ultra-efekty