Laser frakcyjny CO2 – jak działa?
Rozwój dynamiczny medycyny estetycznej daje coraz więcej możliwości i skuteczności. Jedną z nowoczesnych metod odmładzania skóry jest użycie lasera frakcyjnego CO2. Przynosi on fantastyczne efekty i jest sprawdzonym rozwiązaniem, musi być jednak wykonany przez doświadczoną osobę. O tym, jak działa laser frakcyjny CO2 na naszą skórę, dowiesz się z tego tekstu.
Spis treści:
- Na czym polega zabieg?
- Wskazania i przeciwwskazania
- Efekty zabiegu
Z tego wpisu dowiesz się, na czym polega zabieg wykonywany przy użyciu lasera frakcyjnego CO2, poznasz wskazania i przeciwwskazania do wykonania zabiegu oraz jego efekty.
Na czym polega zabieg?
Laser frakcyjny CO2 podczas zabiegu wytwarza energię o określonej długości fali, dzięki temu w tkankach dochodzi do podgrzania się wody, a ciepło powoduje ich mikrouszkodzenie oraz przerwanie skóry. To sprawia, że skóra musi się szybko zregenerować. Wokół częściowego uszkodzenia pozostaje w pełni zdrowa skóra, co daje nam krótki czas rekonwalescencji po zabiegu. Laser frakcyjny może być stosowany na całym ciele, nie tylko na skórze twarzy i dekoltu. Zabieg niestety nie jest całkowicie bezbolesny. Przed nim używa się kremu znieczulającego, który ma uchronić od bólu, mimo to często podczas zabiegu odczuwane jest mrowienie. Skóra po zabiegu może być obrzęknięta, szorstka i czerwona. Rekonwalescencja trwa zwykle kilka dni, w czasie których uszkodzenia skóry się goją, co jest efektem pożądanym, a skóra złuszcza.
Wskazania i przeciwwskazania
Laser frakcyjny CO2 jest zalecanym zabiegiem do walki z różnego rodzaju bliznami, a przede wszystkim bliznami potrądzikowymi. Ponadto wskazane jest przeprowadzenie zabiegu w celu odmłodzenia skóry twarzy, szyi i dekoltu, usunięciu drobnych zmarszczek w okolicy oczu, poprawy owalu twarzy, poprawy gęstości i sprężystości skóry, zmniejszenia rozszerzonych porów. Ponadto Laser frakcyjny pomaga w odnowie uszkodzonej przez słońce skóry, w tym na rogowacenie słoneczne oraz modeluje zanikowe blizny chirurgiczne, powypadkowe i pooparzeniowe. Jego działanie jest wykorzystywane także do rozjaśniania przebarwień, walki z rozstępami i zmniejszaniu wiotkości skóry.
Z racji, że jest to zabieg ingerujący w tkanki skóry, istnieją przeciwwskazania do jego wykonania, a są to: przerosłe blizny, świeża opalenizna, przewlekłe zapalne dermatozy, aktywne infekcje bakteryjne i wirusowe skóry, ciąża i okres karmienia piersią, nowotwory skóry oraz stosowanie doustnej terapii izotretinoiną lub steroidami.
Efekty zabiegu
Najbardziej cenionym efektem zabiegu z zastosowaniem lasera frakcyjnego korekcja blizn. Dodatkowo laser wygładza bruzdy, zmniejsza drobne zmarszczki, poprawia koloryt skóry oraz zwiększa jej napięcie.