Laser frakcyjny co to?

Laser frakcyjny co to? Medycyna estetyczna jest dziedziną, która bardzo dynamicznie się rozwija. To dlatego możliwe jest proponowanie coraz to nowszych, skutecznych zabiegów, które są skutecznym rozwiązaniem na wiele problemów. Jednym z nich jest zabieg z użyciem lasera frakcyjnego. Czym jest, jak przebiega i na jakie efekty można liczyć? Wyjaśniamy!

Spis treści:

  • Czym jest laser frakcyjny?
  • Wskazania i przeciwwskazania do zabiegu laserem frakcyjnym
  • Przebieg zabiegu

Z wpisu dowiesz się, czym jest laser frakcyjny, dla kogo jest polecany zabieg z jego użyciem oraz jak przebiega.

Czym jest laser frakcyjny?

Laser frakcyjnym jest wszechstronnym, innowacyjnym narzędziem do walki z bliznami, rozstępami czy zmarszczkami. Opiera się na zjawisku fototermolizy frakcyjnej. W tkankach ludzkiej skóry znajdują się substancje zwane fotoakceptorami. Potrafią one wchłaniać energię o określonej długości fal elektromagnetycznych. Substancjami tymi są np. białko, woda, melanina, hemoglobina we krwi. Frakcyjny laser emituje energię o odpowiednio dopasowanej długości fali, aby fotoakceptory mogły ją pochłonąć. W tkankach jest podgrzewana woda, a ciepło powoduje mikrouszkodzenie i przerwanie skóry. Dzięki temu skóra jest „zmuszona” do szybkiej regeneracji i zagojenia blizn.

Wskazania i przeciwwskazania do zabiegu laserem frakcyjnym

Laser jest odpowiednim zabiegiem zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn mających problem ze zmarszczkami, bliznami potrądzikowymi, pooparzeniowymi, pooperacyjnymi. Sprawdzi się również w przypadku rozstępów, przebarwień skórnych czy pomarszczonych dłoni. Zmiany skórne są zredukowane, a skóra widocznie odmłodzona, ma większą gęstość, sprężystość.

Zabieg laserem frakcyjnym nie jest polecany w okresie ciąży i karmienia ciążą, po opalaniu na słońcu, podczas przyjmowania leków zmniejszających krzepliwość krwi, antybiotyku o działaniu fotouczulającym, antydepresantów, retinoidów. Zabieg nie będzie również wykonany w przypadku cukrzycy, nowotworu, padaczki, bielactwa czy łuszczycy w miejscu poddanemu zabiegowi.

Przebieg zabiegu

Laser frakcyjny wymaga wykonania całej serii. W zależności od indywidualnego przypadku wykonuje się od trzech do pięciu zabiegów. W zaawansowanych przypadkach czasami wykonuje się większą liczbę zabiegów. Skóra jest oczyszczana, dezynfekowana i poddawana działaniu lasera. Później nakłada się maskę kojącą. Całość zabiegu trwa od 30 minut do godziny.

mezoterapia-igłowa-co-tomakijaż-permanentny-co-to