Kilka informacji o akupunkturze

Medycyna chińska z roku na rok zyskuje coraz większą popularność. Ludzie odchodzą od leczenia antybiotykami, mając świadomość, jak bardzo wykańcza to organizm i jakie leki zostawiają po sobie spustoszenie. Chińskie metody leczenia opierają na zupełnie innych wzorcach. Zadaniem lekarza jest przede wszystkim zlikwidować punkt zapalny, nie uszkadzając ani nie obciążając przy okazji innych narządów. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że w rejonach Azji na nie używa się określenia pacjent a uczeń. Osoba leczona ma bowiem nauczyć się jak wyjść z choroby. Nieodzownym elementem, który na stałe wpisał się do chińskiej medycyny, jest akupunktura. Na czym polega i na jakie dolegliwości pomaga? Zapraszamy do lektury.

Bezpieczna metoda walki z dolegliwościami

Akupunktura opiera się bezpiecznych sposobach zwalczania dolegliwości. Warto również wspomnieć, że jej skuteczność jest udokumentowana tak samo, jak brak niepożądanych efektów ubocznych. Dzięki temu lekarz może planować leczenie w bólach znajdujących swoje pochodzenie w różnych miejscach i spowodowanych wieloma dolegliwościami. Przykładem mogą być przewlekłe zespoły choroby czy problemy o podłożu psychosomatycznym.

Stworzona na bazie doświadczeń

Akupunktura powstała w wyniku badań trwających przez kilka tysięcy lat. Chińczycy długo testowali metodę i poznawali kolejne punkty, które pozwalają wykonać akupunkturę skutecznie i bezboleśnie. W XXI wieku nie jest to już tylko znachorski sposób leczenia, ale oficjalnie uznana przez współczesną medycynę technika zwalczania dolegliwości. To podkreśla fakt, że Chińczycy znaleźli w pełni skuteczny i bezpieczny sposób.

Jak wykonuje się zabieg?

Akupunktura nie jest nam obca. Nawet jeżeli nigdy w życiu nie korzystaliśmy z tej metody, to mogliśmy o niej usłyszeć od znajomych lub zobaczyć w filmie. Chiński sposób leczenia polega na nakłuwaniu igłami ściśle określonych punktów na ciele. Kluczowe w tym procesie jest wybór odpowiednich miejsc nakłucia, który bez wątpienia wymaga od lekarza wielu umiejętności, wprawy i specjalistycznej wiedzy na temat tego, które punkty wywołają daną reakcję leczniczą. Dobrze przeprowadzony zabieg jest bezbolesny. Warto podkreślić, że punkty występują na całym ciele. Chińska medycyna mówi o około 360 miejscach, w których nakłuwanie jest dozwolone. Oprócz nich znajdują się również tak zwane punkty marina. Ich naruszenie jest zabronione, ponieważ może zaburzyć przepływ energii w organizmie, a nawet spowodować śmierć.

Lek na schorzenia kręgosłupa

Spośród wielu pozytywnych aspektów leczenia akupunkturą, najważniejsze z nich dotyczą kręgosłupa. Dobrze przeprowadzona i regularna terapia może przynieść ulgę osobom cierpiącym na choroby zwyrodnieniowe, zapalenie korzonków lub rwę kulszową. Dodatkowym działaniem akupunktury jest niwelowanie bólu towarzyszącemu przy napięciu mięśniowym. Wszystkie te elementy sprawiają, że warto zdecydować się właśnie na tę formę leczenia.

Jak zlikwidować zmarszczki pod oczamiModelowanie ust kwasem hialuronowym - co trzeba wiedzieć?