Jak zregenerować skórę po lecie?

Długotrwałe eksponowanie skóry na działanie promieni słonecznych, przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach, słona morska woda to czynniki, które niekorzystnie wpływają na kondycję cery. Okres wakacyjny jest dla nas czasem odpoczynku i regeneracji – ale z pewnością nie dla stanu naszej skóry. Po kilku tygodniach opalania, pływania i spacerowania, skóra twarzy i ciała ulega przesuszeniu i wymaga dogłębnej regeneracji. Jak zregenerować skórę po lecie? Jaki zabieg regenerujący wybrać? Wyjaśniamy.

Spis treści:

  • Przyczyny podrażnienia skóry
  • Zabieg regenerujący
  • Zabieg rozświetlający
  • Mezoterapia tlenowa

We wpisie dowiesz się jakie są główne przyczyny podrażnienia skóry w okresie letnim, oraz jakie zabiegi należy zastosować aby przywrócić jej zdrowy wygląd.

Przyczyny podrażnienia skóry

Z kąpieli słonecznych należy korzystać z umiarem, ponieważ szkodliwe promieniowanie UV jest jest jedną z głównych przyczyn przyspieszonego procesu starzenia się skóry. W czasie trwania urlopu nie można zapominać o intensywnej ochronie przeciwsłonecznej, w postaci balsamów i kremów z odpowiednim filtrem. Działanie słońca spowalnia produkcję włókien kolagenowych i elastynowych, które odpowiadają bezpośrednio za jej jędrność i elastyczność. Intensywne działanie promieni słonecznych na skórę, niesie za sobą ryzyko powstawania rumienia oraz przebarwień posłonecznych. Zbyt duża ilość produkcji melaniny czyli naturalnego barwnika obecnego w skórze, włosach i tęczówkach człowieka, może powodować zaburzenia jej wchłaniania, a w konsekwencji powstawanie nieestetycznych, brązowych przebarwień. Słona woda oraz klimatyzacja także mają swój spory udział w przesuszaniu skóry ciała i twarzy.

Zabieg regenerujący

Po urlopowym wypoczynku warto postawić na intensywną regenerację skóry twarzy. Zabieg regenerujący przeprowadzany w naszej klinice, zwalcza oznaki starzenia się skóry i pobudza ją do rewitalizacji komórek kolagenowych i elastynowych. W trakcie zabiegu wykorzystywany jest koenzym Q10 oraz witamina T, które przyspieszają podział i regenerację komórek skóry. Wyciąg z mikroalg bogaty w mikro- i makroelementy, proteiny, lipidy i polisacharydy, skutecznie ujędrnia skórę.

Zabieg rozświetlający

To zabieg szczególnie polecany dla suchej, zmęczonej skóry po lecie, który wykorzystuje stabilną formę witaminy C w postaci askorbylufosforanu magnezu – idealną substancję do regeneracji skóry pozbawionej wody. Zabieg ten sprawdzi się nawet przy podrażnionej słońcem skórze. Preparaty stosowane przy zabiegu doskonale nawilżają skórę i przeciwdziałają wytwarzaniu wolnych rodników odpowiedzialnych za utratę elastyczności i starzenie się skóry.

Mezoterapia tlenowa

Jeżeli na twojej skórze twarzy lub ciała pojawiły się przebarwienia, skóra jest zmęczona, sucha, wymaga nawilżenia i dostarczenia aktywnych składników odżywczych, dobrym wyjściem będzie zastosowanie zabiegu mezoterapii tlenowej. To nowoczesna metoda wprowadzania substancji aktywnych pod naskórek za pomocą licznych mikronakłuć. Skóra zostaje natleniona poprzez wprowadzenie pod jej powierzchnię, wysoko sprzężonego tlenu. Skład stosowane preparatu rozjaśnia także powstałe przebarwienia i ujednolica kolor cery.

Jak przygotować się do depilacji laserowej?Najczęstsze przyczyny uszkodzenia skóry - czego unikać?