Jak wybierać peelingi chemiczne?
Peelingi chemiczne cieszą się rosnącym zainteresowaniem. Warto pamiętać, że skóra człowieka podlega nieustannym procesem życiowym. Stale powstają nowe komórki, które następnie przedostają się na powierzchnię z głębszych warstw skóry. Te, które spełniły już określoną rolę, zostają zastąpione nowymi. Komórki skóry, które wykonały zadanie, obumierają i złuszczają się, a w ich miejsce szybko pojawiają się nowe. Co ciekawe cykl życiowy komórki trwa ok. 28 dni. Niestety, szkodliwe czynniki wpływają na wydłużenie tego okresu. Efektem jest szorstka w dotyku, zmęczona, szara skóra, która z pewnością nie wygląda korzystnie. Stale pojawiają się nowe trendy dotyczące pielęgnacji. Niegdyś, w starożytności, zażywano kąpieli w kwaśnym mleku. Obecnie wykorzystuje się kwas mlekowy, który skutecznie wygładza skórę. Do wyboru mamy jednak bardzo wiele rodzajów peelingów chemicznych, które odpowiadają na różnorodne potrzeby. Peeling skóry, najczęściej wykonuje się na obszarze twarzy, szyi i dekoltu. Można jednak wybrać zabieg złuszczania obszaru ud, pośladków lub brzucha. Jego działanie sprawi, że cera odzyska swój zdrowy wygląd, a blizny i przebarwienia, dzięki działaniu substancji czynnych, bezpowrotnie znikną. Warto zainteresować się jakie istnieją rodzaje peelingu skóry, który z nich wybrać, oraz jakie kwasy stosuje się do tworzenia peelingów chemicznych.
Peeling chemiczny – co to jest?
Peeling chemiczny polega na nałożeniu na skórę odpowiedniej mieszanki związków chemicznych. Muszą one mieć mieć także określone stężenie. Efektywność peelingu chemicznego polega na tym, iż kosmetolog ma możliwość regulacji poziomu złuszczania, odpowiednio dobranym kwasem. Dzięki temu efekt jest stuprocentowo dopasowany do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta. Istnieją różne poziomy złuszczania peelingu chemicznego, oraz jego właściwości fizycznych i chemicznych. To dlatego należy najpierw udać się na konsultację do gabinetu kosmetologicznego, gdzie opowiemy o swoich oczekiwaniach, a kosmetolog przedstawi dostępne rozwiązania.
Zobacz zabieg: Peelingi chemiczne.
Peelingi chemiczne rodzaje
- yellow peel – to peeling chemiczny powierzchniowy. Jest przeznaczony do delikatnego złuszczania naskórka. W składzie znajduje się kwas retinowy, witamina C, kwas kojowy, fitowy i azelainowy.
- retises ct – peeling chemiczny oparty na wysokim stężeniu witaminy C oraz retinolu. Jego celem jest pobudzenie procesów regeneracyjnych w głębszych warstwach skóry.
- kwas salicylowy – zaliczany do grupy kwasów beta-hydroksylowych (BHA). Ma właściwości bakteriostatyczne, przeciwgrzybicze, przeciwzapalne, przeciwzaskórnikowe oraz keratolityczne.
- kwas migdałowy – peeling chemiczny z jego użyciem, posiada właściwości rozjaśniające oraz antybakteryjne.
- kwas jabłkowy – inaczej kwas pirogronowy, należy do grupy kwasów alfahydroksylowych. Skutecznie ogranicza rozwój bakterii patogennych oraz chorobotwórczych grzybów. Hamuje także procesy rogowacenia naskórka i mieszków włosowych.
- 24% maska glikolowa – formuła zawiera kwas glikolowy o stężeniu 25%. Zabieg poleca na usuwaniu zrogowaciałego naskórka, a efektem jest rozświetlona, odświeżona cera.
Peeling chemiczny na przebarwienia skóry
Peeling skóry służy przede wszystkim jej złuszczaniu, lecz niesie za sobą dodatkowe korzyści. Przy pomocy odpowiednio stężonego kwasu, można rozjaśnić przebarwienia skóry powstałe przy długotrwałych jej schorzeniach, takich jak trądzik lub w wyniku długotrwałego działania promieni słonecznych. Peelingi chemiczne oferowane w naszej klinice, zwierające składniki takie jak kwas salicylowy, kwas migdałowy, kwas pirogronowy, kwas glikolowy i retinol, są idealne dla skóry z efektami fotostarzenia, nierównym kolorytem i widoczną hiperpigmentacją. Mają one działanie wybielające i rozjaśniające. Zastosowane w peelingu kwasy działają na różne warstwy skóry. Działanie odpowiednimi kwasami na powierzchnię skóry, powoduje uzyskanie rewelacyjnych efektów.
Zobacz zabieg: Peelingi chemiczne.
Peeling chemiczny na rozstępy – uda, pośladki, brzuch
Rozstępy pojawiają się najczęściej w okolicy ud, pośladków i brzucha. Mogą być wynikiem ciąży, zaburzeń hormonalnych lub wahania wagi. W przypadku rozstępów, metody zwalczania są ściśle uzależnione od ich stopnia rozwoju. Jeżeli rozstępy występują w formie różowych prążków, ich zwalczanie za pomocą peelingu chemicznego może przynieść oczekiwane rezultaty.
Większej skuteczności zabiegu należy spodziewać się, przy rozstępach we wczesnej fazie tworzenia. Rozstępy starsze, o białym zabarwieniu powinny być likwidowane przy użyciu bardziej inwazyjnych zabiegów kosmetycznych. Warto wybrać peeling chemiczny, który jest dobrym rozwiązaniem na niechciane rozstępy, zwłaszcza dla klientek ceniących sobie nieinwazyjne zabiegi kosmetyczne.
Substancje złuszczające wykorzystane do wykonania zabiegu, przenikają do głębokich warstw skóry i pobudzają jej komórki do przebudowy, oraz wzmożonej produkcji elastyny i kolagenu. Aby uzyskać najlepszy efekt, peeling medyczny na rozstępy powinien być przeprowadzony kilkukrotnie. Skóra odzyska dawną jędrność i gładką strukturę.
Peeling chemiczny na twarz
Najczęstszym obszarem stosowanie peelingów chemicznych, jest obszar skóry twarzy. Peeling powierzchniowy to najłagodniejsza forma wygładzania naskórka. W przypadku peelingu powierzchniowego, jego działanie ogranicza się do wierzchniej warstwy skóry. Kilka zabiegów złuszczających yellow peel z użyciem kwasu retinowego, daje podobne efekty jak zastosowanie peelingu średnio głębokiego. Peeling średnio głęboki działa nie tylko na wierzchnią warstwę naskórka, ale także na tkankę właściwą. Służy do wygładzania płytkich zmarszczek i likwidowania przebarwień. Efekt złuszczania, jest ściśle uzależniony od zastosowanego rodzaju substancji czynnej. Peeling głęboki jest przeznaczony do usuwania zmarszczek i blizn. Wymaga zastosowania silnych substancji złuszczających, dlatego powinien być wykonywany przez lekarza dermatologii.
Peeling chemiczny efekty zastosowania
Co istotne, peeling chemiczny jest zabiegiem całkowicie bezbolesnym oraz bezpiecznym. Tego typu zabieg zastosowany na obszar twarzy, szyi i dekoltu, działa bezbłędnie, jeżeli pacjent oczekuje ujednolicenia, wygładzenia struktury oraz ogólnej poprawy kondycji skóry. Efekty są widoczne poprzez zwiększenie gęstości i jędrności skóry, zmniejszenie poszerzonych porów, rozjaśnienie cery. Peeling skutecznie wpływa na zahamowanie produkcji łoju, niweluje występujące na twarzy zaskórniki oraz leczy widoczne skutki trądziku. To także idealne wyjście dla pacjentów zmagających się z pierwszymi oznakami starzenia jak zmarszczki czy przebarwienia posłoneczne. Skóra jest wyraźnie nawilżona i rozświetlona. Peeling chemiczny zastosowany na obszar ud, pośladków oraz brzucha, eliminuje rozstępy we wczesnej fazie rozwoju, wpływa także na spłycenie blizn. Obszary ciała, na których zastosowano peeling medyczny ulegają ujędrnieniu, zwiększają swoją elastyczność oraz widocznie wygładzają się.