Jak przygotować się do depilacji laserowej?

Kliniki kosmetyczne dysponują szeroką ofertą depilacji laserowej. Zabieg ten pozwala na trwałe pozbycie się zbędnego owłosienia nóg, pleców, okolic intymnych, ramion czy nawet twarzy. Nowoczesne urządzenia pozwalają na przeprowadzenie bezbolesnej i szybkiej depilacji, pod okiem doświadczonych i kompetentnych pracowników. To popularny zabieg wśród kobiet i mężczyzn, który na stałe zagościł w codziennej pielęgnacji. Jak wygląda depilacja laserowa? Jak przygotować się do depilacji laserowej? Wyjaśniamy.

Spis treści:

  • Jak działa depilacja laserowa?
  • Jak przygotować się do depilacji laserowej?
  • Czego nie należy robić przed depilacją laserową?

We wpisie dowiesz się, jak działa depilacja laserowa, jak się do niej poprawnie przygotować, oraz czego nie należy robić przed zabiegiem depilacji laserowej.

Jak działa depilacja laserowa?

Depilacji laserowej można poddać praktycznie wszystkie obszary ciała – nawet tak wrażliwe miejsca, jak okolice intymne. Jest to możliwe dzięki nowoczesnej technologii depilacji laserowej oraz odpowiednio dopasowanego do wrażliwych miejsc, kształtu głowicy lasera. Depilacja odbywa się przy użyciu wiązki lasera, która działa na melaninę zawartą w cebulce włosa. Wiązka lasera uszkadza mieszek włosowy, wraz z komórkami przyczyniającymi się do odrastania włosa. Ciemne włoski mają dużą zawartość melaniny co sprawia, że im ciemniejszy i grubszy włos tym lepsze efekty depilacji można uzyskać.

Jak przygotować się do depilacji laserowej?

Przygotowania należy rozpocząć od konsultacji ze specjalistą. Kosmetolog przeprowadza wywiad, podczas którego wyklucza się przeciwwskazania do zabiegu i opracowuje indywidualny plan zabiegów, aby osiągnąć zamierzone efekty. Ocenia się także stan skóry i włosów co pomaga w doprecyzowaniu ilości zabiegów oraz ustalenie parametrów wiązki lasera. Przed zabiegiem przeprowadza się próbę laserową aby sprawdzić czy parametry skutecznie działają na cebulki włosów klientki. Skóra przed zabiegiem powinna być systematycznie nawilżana. Skóra poddawana zabiegowi powinna być zdrowa, bez żadnych zmian skórnych uczuleń czy podrażnień. Dzień przed depilacją należy niezwykle dokładnie ogolić czystą i ostrą maszynką, miejsce przeznaczone do depilacji.

Czego nie należy robić przed depilacją laserową?

Przede wszystkim na około miesiąc przed zabiegiem nie należy opalać się, uczęszczać na solarium i używać balsamów brązujących – wszystkie te czynności powodują wzrost zawartości melaniny w skórze, co może prowadzić do wysokiego dyskomfortu podczas zabiegu depilacji laserowej. Do miesiąca przed zabiegiem nie należy także używać depilatora elektrycznego który powoduje wyrywanie włosków z korzeniami, włoski muszą swobodnie rosnąć a cebulka powinna być rozwinięta. Na dwa tygodnie przed zabiegiem należy odstawić leki światłowrażliwe, oraz zaprzestać spożywania ziół takich jak dziurawiec i nagietek. Należy także zaprzestać stosowania maści z zawartością retinolu. W dzień depilacji, na obszar skóry poddawany laserowej depilacji nie można stosować żadnych dezodorantów, perfum lub balsamów . Skóra powinna być czysta i odtłuszczona.

Biorezonans - na czym polega?Jak zregenerować skórę po lecie?