Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/bioclin/domains/bio-clinic.pl/public_html/wp-content/themes/jupiter/framework/includes/minify/src/Minifier.php on line 227
Jak długo utrzymuje się laminowanie rzęs?

Jak długo utrzymuje się laminowanie rzęs?

Laminowanie rzęs od kilku lat jest hitem pielęgnacyjnym, chętnie wykonywanym przez kobiety. Powodem jego popularności jest jego dobroczynny wpływ na kondycję rzęs. To także uzyskanie efektu gęstych rzęs, bez konieczności użycia tuszu. Jeżeli nie chcesz lub nie możesz poddać się zabiegowi pogrubiania i przedłużania rzęs – laminowanie jest dla ciebie idealnym rozwiązaniem. Jak długo utrzymuje się laminowanie rzęs? Jak wygląda zabieg? Wyjaśniamy.

Spis treści:

  • Na czym polega laminowanie rzęs?
  • Jak wygląda zabieg?
  • Jak długo utrzymuje się efekt?

We wpisie dowiesz się na czym polega zabieg laminowania rzęs, w jaki sposób się odbywa oraz jak długo utrzymują się efekty laminowania.

 

Na czym polega laminowanie rzęs?

Laminowanie rzęs to popularna alternatywa dla zabiegu przedłużania rzęs. Jest lepsza dla kondycji rzęs, ponieważ nie osłabia naturalnych rzęs tak jak ich przedłużanie. Laminowanie to poprawienie naturalnego wyglądu rzęs, poprzez ich uniesienie i subtelne podkręcenie. Zabieg wzmacnia włoski rzęs i jest w stu procentach bezpieczny dla zdrowia. Odbywa się on z użyciem keratyny, której zawdzięczamy efekt uniesienia włosków. Nie należy mylić laminowania z liftingiem, który jedynie unosi rzęsy. Laminowanie to dobre rozwiązanie dla osób, które preferują naturalny wygląd rzęs – bez sztucznego efektu zagęszczenia i przedłużania. Zabieg ma na celu wydobycie skrętu i koloru naturalnych włosków oraz podbicie go. Oczy po zabiegu będą podkreślone w naturalny sposób i będą harmonizowały z naturalną urodą klientki.

Jak wygląda zabieg?

Przeciwwskazaniami do zabiegu są choroby oczu, przechodzone niedawno operacje oczu, alergie na preparaty do laminowania oraz podrażnione okolice oczu. Pierwszym krokiem jest oczyszczanie twarzy, odtłuszczenie rzęs oraz zabezpieczenie rzęs górnych i dolnych aby nie sklejały się w trakcie zabiegu. Płatki mają także za zadanie zabezpieczyć skórę pod oczami przed działaniem preparatu do laminowania. Następnie stylistka nakręca rzęsy na silikonowy wałek i pokrywa rzęsy preparatem. Kiedy substancja wyschnie na rzęsy nanosi się farbę do rzęs w wybranym kolorze. Pod koniec zabiegu nakłada się keratynę która utrwala farbę oraz preparaty, nałożone w poprzednich etapach. Istotne jest, aby po każdym kroku odczekać do ich zupełnego wyschnięcia. Każdy etap trwa około 15 minut, więc całość zabiegu to czas między 60-80 minut.

Jak długo utrzymuje się efekt?

Laminowanie utrzymuje się około 6-8 tygodni, od jego wykonania. Długość utrzymania efektów zależy od kondycji i rodzaju włosków, ich podatności na zabieg i odpowiedniej pielęgnacji po zabiegu. Sporo zależy od indywidualnych cech organizmu i kondycji włosów. Jeżeli rzęsy są naturalnie krótkie i cienkie to efekt będzie utrzymywał się nieco krócej, niż na naturalnie gęstych i długich rzęsach. Po zabiegu nie występują żadne negatywne efekty czy podrażnienia. Na rzęsy można nakładać makijaż, kąpać się czy opalać. Nie zaszkodzi to uzyskanym efektom zabiegu. Rzęsy przez cały czas będą utrzymywały naturalny i zdrowy wygląd.

Czy makijaż permanentny można wykonywać latem?Biorezonans - na czym polega?