HIFU – jak działa?

HIFU to inaczej lifting bez skalpela. Jest niechirurgicznym zabiegiem. Skoncentrowana wiązka energii ultradźwiękowej jest dostarczana frakcyjnie do głębokich warstw skóry. Działanie technologii HIFU jest proste, a sam zabieg jest nieinwazyjny, dlatego cieszy się rosnącą popularnością.

Spis treści:

  • Jak działa HIFU?
  • Czy warto zdecydować się na HIFU?
  • Lifting bez skalpela u kosmetologa

Z wpisu dowiesz się, co to jest HIFU, jakie są zalety tego typu zabiegu oraz czy warto zdecydować się na lifting bez skalpela.

Jak działa HIFU?

HIFU to niechirurgiczny lifting. Skoncentrowane fale ultradźwiękowe są przekazywane do skóry na określonych głębokościach. Ich celem jest stworzenie punktów koagulacji, które powodują powstawanie kontrolowanych stanów zapalnych. W efekcie kolagen obkurcza się, a skóra jest pobudzona do tworzenia nowego kolagenu. Bardzo ważne jest to, jak głęboko ultradźwięki mają wchodzić w skórę. To dlatego na zabieg decydujemy się wyłącznie w renomowanych klinikach.

Czy warto zdecydować się na HIFU?

Skóra z wiekiem ulega procesom starzenia. HIFU jest zabiegiem, który polega na odmłodzeniu skóry. Pozwala zniwelować wszelkie negatywne skutki, które niekorzystnie wpływają na wygląd i są przyczyną kompleksów. HIFU nie narusza zewnętrznej powierzchni skóry. Sam zabieg nie boli. Co istotne, jest on nieinwazyjny i bezpieczny, dlatego od razu można powrócić do codziennych czynności. Jedyny dyskomfort to rumień. Może się on utrzymywać do ok. 30 minut po zakończeniu zabiegu. W wyjątkowych przypadkach czas ten wydłuża się do kilku godzin. Efekt napiętej skóry utrzymuje się około 18 miesięcy. Warto po upływie tego czasu ponownie zgłosić się na lifting bez skalpela.

Lifting bez skalpela u kosmetologa

HIFU – lifting bez skalpela – to świetna alternatywa dla tradycyjnego zabiegu. Jeszcze stosunkowo do niedawna można było skorzystać wyłącznie z inwazyjnego liftingu pod okiem chirurga. Współcześnie dzięki HIFU można liczyć na szybkie efekty. Nie trzeba poddawać się zabiegowi polegającemu na wycięciu fragmentów skóry. Teraz młodszy wygląd jest na wyciągnięcie ręki. Lifting bez skalpela HIFU wykorzystuje fale akustyczne i jest bezpieczny. Od razu po jego zastosowaniu można powrócić do codziennych zajęć, co jest niewątpliwym plusem.

co-to-jest-laser-frakcyjny-co2Skinshooter - jak to działa?