Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/bioclin/domains/bio-clinic.pl/public_html/wp-content/themes/jupiter/framework/includes/minify/src/Minifier.php on line 227
Dlaczego depilację laserową warto wykonać zimą?

Dlaczego depilację laserową warto wykonać zimą?

Zabiegi laserowe to jedne z najchętniej wybieranych usług oferowanych przez gabinety estetyczne. Korzyści jakie niosą za sobą zabiegi laserowe są niepodważalne, a komfort i bezpieczeństwo wykonania zabiegu, zachęcają coraz więcej klientek do wykonania zabiegów laserowych. Jednym z najskuteczniejszych sposobów depilacji zbędnego owłosienia jest depilacja z wykorzystaniem wiązki lasera. To rozwiązanie, które po wykonaniu serii zabiegów, daje trwałe efekty. Pacjentki które poddały się laserowej depilacji, na stałe mogą zapomnieć o jednorazowych maszynkach do golenia, depilatorach i depilacji woskiem. Jeżeli pragniesz aby twoje nogi i okolice bikini prezentowały się nieskazitelnie w okresie wakacyjnym, warto rozpocząć zabiegi zimową porą. Dlaczego depilację laserową warto wykonać zimą? Wyjaśniamy.

Spis treści:

  • Zalecenia do wykonania depilacji laserowej
  • Jak wygląda zabieg depilacji laserowej?
  • Dlaczego depilację laserową warto wykonać zimą?
  • Jak się przygotować do depilacji laserowej?

We wpisie dowiesz się, jakie są zalecenia do wykonania depilacji laserowej, jak wygląda zabieg depilacji laserem, dlaczego depilację najlepiej wykonać zimą, oraz jak należy się przygotować do depilacji laserowej.

Zalecenia do wykonania depilacji laserowej

Każdy zabieg z wykorzystaniem lasera, poprzedza wizyta u specjalisty, który poddaje szczegółowej analizie stan włosów i obszar skóry, który będzie obejmował zabieg. Włoski grubsze i ciemniejsze łatwiej poddają się działaniu promienia lasera, dlatego zabieg jest wysoce skuteczny szczególnie u osób z jasną karnacją i ciemnym owłosieniem. Depilacja laserowa jest także świetnym wyjściem na rozwiązanie problemu wrastających włosach, ponieważ likwiduje jego przyczynę i usuwa znajdujące się pod powierzchnią skóry cebulki włosów. Laserowa depilacja jest także doskonałym wyjściem dla osób które nie mogą stosować tradycyjnych metod depilacji np. ze względu na występujące podrażnienia skóry. To również rozwiązanie na pozbycie się wszelkich grudek i stanów zapalnych, występujące na obszarze depilowanej skóry.

Jak wygląda zabieg depilacji laserowej?

Depilacja laserowa jest niezwykle efektywnym sposobem na pozbycie się zbędnego owłosienia i pozwala depilować praktycznie każdy obszar ciała. Co istotne, po zakończeniu serii zabiegów ustalonej ze specjalistą, owłosienia pozbędziemy się na stałe. Ze względu na różne fazy wzrostu włosa, niezbędne jest przeprowadzenie kilku sesji depilacji. Depilacja laserowa jest bardzo szybka i bezbolesna. Polega na pochłonięciu światła lasera przez melaninę zawartą we włosach i w efekcie zniszczenie cebulki włosa. Dzięki pozbyciu się mieszka włosowego, zostaje zahamowany proces wzrostu włosa.

Dlaczego depilację laserową warto wykonać zimą?

Istnieją pewne przeciwwskazania do wykonania depilacji laserowej, które wiążą się z działaniem promieni słonecznych. Przed zabiegiem nie należy opalać się, korzystać z solarium i samoopalaczy, aby uniknąć zbrązowienia skóry. Zwiększenie ilości melaniny obecnej w skórze może wpływać na dyskomfort w trakcie zabiegu i jego skuteczność. Promienie słoneczne mogą wywołać podrażnienia po zabiegu, dlatego miejsce depilacji należy osłaniać przed szkodliwym promieniowaniem UV. Narażenie depilowane obszaru na długotrwałe działanie promieni słonecznych, może powodować powstawanie trwałych przebarwień skóry. Wykonanie zabiegu laserowej depilacji zimą, pozwala łatwiej chronić skórę przed promieniami słońca, a niska temperatura sprzyja gojeniu naskórka.

Jak się przygotować do depilacji laserowej?

Aby w pełni skorzystać z dobrodziejstw jakie oferuje laserowa depilacja, należy odpowiednio przygotować się do zabiegu. 4 tygodnie przed zabiegiem nie wolno opalać się, stosować preparatów samoopalających i korzystać z solarium. Jeżeli skóra jest już opalona, należy odczekać aż opalenizna ustąpi. 4 tygodnie przed zabiegiem należy także unikać usuwania włosków depilatorem elektrycznym, woskiem i kremem do depilacji. Należy zadbać o to, aby skóra była odpowiednio nawilżona i nie doprowadzać do jej podrażnień. Tydzień przed zabiegiem unikajmy wykonywania peelingów i innych zabiegów złuszczających skórę.

Jak zadbać o skórę przed świętaDepilacja laserowa popularna wśród mężczyzn