Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/bioclin/domains/bio-clinic.pl/public_html/wp-content/themes/jupiter/framework/includes/minify/src/Minifier.php on line 227
Depilacja laserowa - najpopularniejsze zabiegi wśród mężczyzn

Depilacja laserowa – najpopularniejsze zabiegi wśród mężczyzn

Męska depilacja już dawno przestała być tematem tabu. Mężczyźni coraz częściej i chętniej poddają się zabiegowi depilacji laserowej, i doceniają korzyści płynące z jej zastosowania. W profesjonalnych salonach kosmetycznych, panowie mają do wyboru wiele rodzajów depilacji – kilka z nich, cieszy się szczególną popularnością. Depilacja laserowa jest zabiegiem, którego największą zaletą jest usunięcie zbędnego owłosienia na stałe. Oznacza to, że prawidłowo dobrana ilość i częstotliwość zabiegów, pozwala trwale pozbyć się problemu nadmiernego owłosienia i zachować wysoki poziom higieny. Dzięki zabiegowi depilacji laserowej, możemy pozbyć się także problemu wrastających włosków.

Spis treści:

  • Depilacja klatki piersiowej
  • Depilacja pleców
  • Depilacja okolic intymnych
  • Depilacja pach

We wpisie dowiesz się, jakie zabiegi depilacji laserowej, są wykonywane najczęściej przez mężczyzn.

Depilacja klatki piersiowej

Widok mężczyzn w salonie depilacji, nikogo już nie dziwi. Depilacji laserowej podejmują się nie tylko sportowcy, ale także panowie, którym zależy na estetyce wyglądu oraz wygodzie. Mężczyźni najczęściej sięgają po depilację klatki piersiowej przed sezonem wakacyjnym. Wysokie temperatury i nadmierna potliwość mogą skutecznie utrudniać funkcjonowanie latem. Panowie obdarzeni bardziej bujnym owłosieniem klatki piersiowej, mogą szczególnie odczuć negatywne skutki letniej pogody. Klasyczna depilacja klatki piersiowej, przeprowadzona za pomocą maszynki do golenia lub depilatora, może skutkować efektami w postaci krostek, uczulenia i podrażnienia, zwłaszcza szczególnie wrażliwej okolicy sutków. Najlepszym sposobem na pozbycie się owłosienia z klatki piersiowej, jest bezbolesna i bezpieczna depilacja laserem. Depilacja laserowa polega na absorpcji energii lasera, przez zawartą we włosach melaninę, czyli barwnik odpowiadający za kolor skóry oczu i włosów.

Depilacja pleców

Drugim w kolejności najczęściej wykonywanym przez mężczyzn zabiegiem, jest depilacja pleców. Plecy to obszar ciała, którego nie da się wydepilować samodzielnie. Bez pomocy drugiej osoby depilacja jest praktycznie niemożliwa. Owłosienie na plecach to częsty kompleks panów, który może być problemem w czasie trwania cieplejszych pór roku. Laserowa depilacja pleców pozwala pozbyć się owłosienia na stałe. Ze względu na wielkość obszaru pleców, zabiegi będą cechowały się dłuższym przebiegiem. Ilość zabiegów depilacji owłosienia na plecach, będzie uzależniona od kondycji i pigmentacji owłosienia oraz jego ilości. Przed rozpoczęciem zabiegów należy przeprowadzić konsultację z kosmetologiem, który dobierze ilość zabiegów do naszych indywidualnych cech oraz do oczekiwanych efektów.

Depilacja okolic intymnych

Komfort i higiena osobista, to główne przyczyny, dla których mężczyźni decydują się na depilację okolic intymnych. Regularne golenie okolic intymnych za pomocą domowych sposobów, jest procesem uciążliwym i niewygodnym. W trakcie depilacji okolic intymnych przy pomocy zwykłej żyletki, może dojść do podrażnień, uszkodzenia skóry i wrastania włosków. Efekt takiej depilacji jest krótkotrwały i już nawet po jednym dniu włoski ulegają ponownemu odrastaniu. Aby pozbyć się problemu depilacji okolic intymnych warto zdecydować się na depilację laserową. Depilacja okolic intymnych trwa około 15-30 minut i jest zabiegiem bezinwazyjnym. Skóra po zabiegu może cechować się większą wrażliwością, dlatego warto stale ją nawilżać i używać delikatnych środków do higieny intymnej.

Depilacja pach

Wydepilowana skóra pod pachami to już nie tylko domena kolarzy, kulturystów czy pływaków. Gładka skóra pod pachami sprzyja łatwemu utrzymaniu higieny. Bakterie gromadzące się na skórze nie mają gdzie się gromadzić, co zapobiega powstawaniu nieprzyjemnego zapachu. Duża ilość włosów na obszarze skóry pod pachami sprawia, że skóra jest gorzej dotleniona co może prowadzić do podrażnienia i otarcia delikatnej skóry. Przeprowadzenie laserowej depilacji pach spowoduje, że problem pocenia stanie się mniej uciążliwy. Trwała depilacja pach u mężczyzn to także nieskazitelny wygląd i zdrowa skóra na co dzień.

Depilacja laserowa w zimiepopularne zabiegi medycyny estetycznej