Depilacja laserowa – ile zabiegów?

Gładka skóra całym rokiem to marzenie każdej kobiety. Jest sposób, by pozbyć się odrastających włosków na długi czas, a nawet permanentnie. Wszystko dzięki laserowej depilacji, której efektów nie da się podważyć. Jeśli zastanawiacie się depilacja laserowa – ile zabiegów potrzeba do gładkiego ciała, to śpieszymy z odpowiedzią.

Spis treści:

  • Depilacja laserowa
  • Częstotliwość zabiegu

Czym jest depilacja laserowa, jakiego używa się lasera do tego zabiegu oraz jak ona wygląda, a ponadto ilu zabiegów potrzeba do gładkiej skóry, czyli całkowitego pozbycia się owłosienia? Właśnie tego dowiesz się z poniższego wpisu.

Depilacja laserowa

Depilacja laserowa pozwala na trwałe pozbycie się włosków z miejsce, które zostało poddane zabiegowi. W porównaniu do klasycznej depilacji maszynką, czy woskiem daje efekty na bardzo długi czas. Laserowe usuwanie owłosienia w okolicach całego ciała, czyli depilacji łydek, pach bikini i okolic intymnych jest tak samo skuteczne. Efekty można zawdzięczać laserowi diodowemu, który usuwa cały włos łącznie z korzeniem i cebulką. Technologia ta bazuje na selektywnym działaniu światła i ciepła. Przez to macierz włosa zostaje uszkodzona.

Częstotliwość zabiegu

Zabieg zaleca wykonywać się w tak zwanych miesiącach zimnych, czyli jesienią i zimą, kiedy nasza skóra jest osłonięta przed promieniami słonecznymi, a samo słońce nie jest tak bystre, jak w miesiącach letnich. Niestety najlepiej i najszybciej usuwają się permanentnie ciemne i grube włosy na jasnej skórze. Zabieg depilacji laserowej zaleca się w serii od 3 do 5, czy nawet 6 zabiegów. Każdy z nich powinien dzielić odstęp 6 tygodni. Jednak to ile zabiegów będzie potrzebnych, rzeczywiście zależy od od rodzaju włosa i skóry. Liczba jest dobierana indywidualnie. Ponadto trzeba wspomnieć, że należy odbyć minimum 3 zabiegi. Wzrost włosa ma 3 fazy i w każdej nich powinno się odbyć zabieg. Kolejne zabiegi pomagają w pozbyciu się włosków, które pozostały po wcześniejszych zabiegach.

czym-jest-podologiana-czym-polega-oczyszczanie-wodorowe