Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/bioclin/domains/bio-clinic.pl/public_html/wp-content/themes/jupiter/framework/includes/minify/src/Minifier.php on line 227
Czy makijaż permanentny można wykonywać latem?

Czy makijaż permanentny można wykonywać latem?

Makijaż permanentny to rewelacyjna alternatywa dla codziennego, klasycznego makijażu. Coraz więcej klientek decyduje się na zabieg makijażu permanentnego, głównie ze względu na wygodę. Zwłaszcza w okresie letnim, gdy wysokie temperatury sprawiają, że makijaż nie utrzymuje się w ciągu dnia. Podczas urlopu można zapomnieć o obowiązkowym makijażu i cieszyć się wolnym czasem. Miejsce w walizce przeznaczone na kosmetyki do makijażu możemy wykorzystać na inne. bardziej przydatne podczas urlopu przedmioty. Czy makijaż permanentny można wykonywać latem? Wyjaśniamy.

Spis treści:

  • Na czym polega makijaż permanentny?
  • Czy makijaż permanentny można wykonywać latem?
  • Jak pielęgnować makijaż permanentny?

We wpisie dowiesz się na czym polega makijaż permanentny, czy można wykonywać go w okresie letnim oraz jak pielęgnować makijaż po jego wykonaniu, aby efekt utrzymywał się jak najdłużej. 

 

Na czym polega makijaż permanentny?

Makijaż permanentny dotyczy obszaru oczu, ust i brwi. Polega on na wprowadzeniu pod skórę barwników, które są aplikowane do drugiej lub trzeciej warstwy naskórka. Mylnie twierdzi się, że makijaż permanentny jest podobny do tatuażu – tatuaż odbywa się w głębszej warstwie naskórka, a cząsteczki pigmentów są dużo większe. Tatuaż wykonuje się na stałe, a makijaż permanentny, utrzymuje się przez określony okres czasu. Zabieg odbywa się w znieczuleniu igłą dzięki czemu jest bezbolesny. Przed wykonaniem zabiegu odbywa się konsultacja kontrolna oraz próbny makijaż wykonany zmywalnymi produktami. Na tym etapie wyklucza się wszystkie przeciwwskazania do zabiegu. Wprowadzenie barwnika pod skórę odbywa się za pomocą jednorazowych igieł. W przypadku ust, wybrane barwniki powinny być o 2-3 tony ciemniejsze od naturalnego koloru ust klientki. Kreski na powiekach wypełnia się kolorem czarnym lub brązowym. Brwi najczęściej wypełniane są różnymi odcieniami brązu lub szarości. Zabieg trwa między 1-3 godzin w zależności od wielkości obszaru, na którym jest wykonywany zabieg oraz od skali trudności rysunku.

Czy nie ma przeszkód, by makijaż permanentny wykonywać latem?

Makijaż permanentny można wykonywać przez okres całego roku, lecz w lato należy szczególnie uważać na jego późniejszą pielęgnację. Bezpośrednio po zabiegu należy unikać sauny, solarium, opalania na słońcu, wychodzenia na plażę oraz kąpieli w słonej wodzie morskiej, czy chlorowanej wodzie na basenie. Liczne ograniczenia po wykonaniu zabiegu powodują że najlepszym okresem na wykonanie makijażu permanentnego jest tuż przed okresem wakacyjnym.

Jak pielęgnować makijaż permanentny?

Sam makijaż permanentny nie wymaga szczególnej i uciążliwej pielęgnacji, jednak warto dbać o niego latem w podobny sposób jak o całą skórę twarzy. Należy codziennie przed wyjściem na zewnątrz stosować filtry o wysokości 30 lub 50 SPF chroniące przed szkodliwym promieniowaniem UV. Należy dobrze odżywiać i nawilżać skórę, zapobiegając jej nadmiernemu wysychaniu. Raz w tygodniu należy stosować delikatne peelingi do skóry twarzy. Nadmierne opalanie nie służy naszej skórze więc róbmy to z umiarem. 

Zabiegi kosmetologiczne – dla kogo?Jak długo utrzymuje się laminowanie rzęs?