Botox

Botox to jeden z najczęściej wykorzystywanych preparatów w medycynie estetycznej. Znany już od dawna zachwycił nie tylko ze względu na szybkie działanie, ale również pod kątem jego uniwersalności. Jest to tak zwany „eliksir młodości”, który pozyskuje się z toksyny bulionowej. Służy on głównie do korekty zmarszczek mimicznych, zwłaszcza okolic twarzy, ale to nie jedyne jego zastosowanie. Botox podawany w odpowiednich dawkach to doskonały sposób na uzyskanie efektu odmłodzonej cery, ale również skuteczny pomocnik w walce z nadpotliwością, bruksizmem, problemem takim jak powstawanie zmarszczek mimicznych czy też opadaniem powiek. Zawarta w botoksie toksyna botulinowa to białko, które wytwarzane jest przez bakterie z rodzaju Clostridum Botulinum. Dzięki aplikacji botoxu w miejsca problematyczne zmniejsza on poziom i uwalnianie się acetylocholiny, która to jest neuroprzekaźnikiem. Aplikacja toksyny botulinowej to obkurczanie mięśni mimicznych i redukcja zmarszczek.

Botox na czoło

Botox, czyli toksyna botulinowa, a jeszcze inaczej mówiąc iniekcja toksyny botulinowej to preparat, który stosowany jest w medycynie estetycznej już od 2002 roku. Jego zastosowanie skupia się głównie na wygładzaniu zmarszczek mimicznych, jak i działaniu w sytuacjach wzmożonej potliwości rąk, pach i stóp, ale substancja ta wykorzystywana jest również w innych dziedzinach medycyny, takich jak okulistyka, urologia i neurologia. Nie mniej jednak najczęściej na wstrzyknięcie botoksu decydują się osoby, które zmagają się z upływem czasu i chcą wygładzić zmarszczki mimiczne. To, co istotne, to fakt, że przebieg zabiegu z użyciem zabieg botoxu powinien być wykonywany tylko i wyłącznie przez osoby do tego upoważnione, ponieważ zawarta w nim toksyna botulinowa to lek, a aby lek aplikować w jakiejkolwiek postaci, należy zasięgnąć pomocy u osób, które są do tego odpowiednio przekwalifikowane i mają fachową wiedzę na temat prowadzenia terapii zabiegowej.

Botox stosowany na czoło czy inne fałdy skórne to jeden z najpopularniejszych zabiegów obejmujących wygładzanie zmarszczek mimicznych twarzy czy też działanie na zmarszczki poprzeczne. Należy pamiętać, że botox działa wygładzająco, nie usuwa on zmarszczek na stałe, a sprawia, że stają się one mniej widoczne. Podawanie toksyny botulinowej podskórnie w mięśnie mimiczne niweluje napięcie mięśni, a to finalnie wpływa na wygładzenie bruzd zmarszczkowych.

Botox pod oczy

Faktem jest to, że botox kojarzy się osobom, które chcą skorzystać z jego działania, głównie z odmłodzeniem. Jest to bardzo słuszne postrzeganie tego dobroczynnego preparatu, ponieważ dzięki jego doskonałym właściwościom bez problemu można usunąć zmarszczki mimiczne występujące na przykład na czole, w okolicach ust czy też pod oczami. Botoks i składniki preparatu stosowane pod oczami w bardzo szybki i sprawny sposób pozwalają rozprawić się z bruzdami i zmarszczkami, które tam występują. Skóra w tych miejscach jest bardzo delikatna i wrażliwa, a co więcej, nie zawiera ona w sobie zbyt dużych ilości kolagenu czy też elastyny. Zabieg z użyciem botoxu w tych właśnie miejscach sprawia, że aktywność mięśni i nerwów tam występujących zmniejsza się, a to właśnie poprzez regularne ich skurcze powstają w tych okolicach zmarszczki.

Botox lwia zmarszczka

Działanie na zmarszczki z wykorzystaniem botoksu to zabieg prosty i szybki w wykonaniu. Zwykle czas jednej wizyty w gabinecie medycyny estetycznej nie przekracza 30 minut. To, co dogodne podczas decydowania się na zabieg z użyciem botoksu to fakt, że nie trzeba wykonywać przed jego zastosowaniem żadnych badań diagnostycznych. Sam zabieg odbywa się na zasadzie wkłucia cieniutkiej igły w miejsca problematyczne. Wiele osób zastanawia się nad tym, czy sam zabieg jest bolesny. Momenty wkłuwania igły porównać można z ukłuciem komara, co nie jest wysoce bolesne, a często nawet dla pacjentów niezauważalne.

Poza tym sam zabieg nie działa inwazyjnie na organizm i nie ogranicza pacjenta do przestrzegania sztywnych reguł zaraz po jego wykonaniu. To, co zalecane po wykonanym zabiegu, to niepicie alkoholu i brak nadwyrężania wysiłkowego. Przez dwa pierwsze dni należy również unikać sauny czy też tym podobnych miejsc, gdzie temperatura znacznie się waha. Samo działanie botoxu zaczyna być widoczne po upływie trzech dni, zatem warto w tym okresie zadbać o jak najlepszy komfort fizyczny i pozwolić preparatowi zadziałać w jak najlepszy sposób. Ostateczny efekt w jaki działa botoks zależy od indywidualnych predyspozycji pacjenta.

Bardzo wiele osób zmaga się z problemem tak zwanej „lwiej zmarszczki”. U niektórych występuje ona w formie bardzo widocznej, a u innych nie ma z nią problemu. Nie mniej jednak zabieg botoksem doskonale rozprawia się z problemem „lwiej zmarszczki”, przez co staję się ona mniej widoczna i bardziej wygładzona.

Botox efekty

Podczas korzystania z zabiegów medycyny estetycznej należy pamiętać, że każda z danych metod działa w inny sposób, jak i również każdy z pacjentów reaguje inaczej na dany specyfik. Co do botoksu, pierwsze efekty kuracji z zastosowaniem toksyny botulinowej zaczynają być widoczne między drugim, a czternastym dniem od wykonanego zabiegu. Co do samej trwałości, utrzymują się one mniej więcej przez pół roku, a po upływie tego czasu widoczne efekty słabną. Toksyna botulinowa to substancja, która niesie ze sobą niemalże natychmiastowe efekty widoczne gołym okiem, a jej działanie utrzymuje się przez długi czas.

Botox usta

Usta to bardzo ważny element twarzy, który dodaje jej urody. Niestety zarówno natura, jak i upływający czas nie są niekiedy łaskawe dla tej części naszego ciała. Na szczęście istnieje metoda, która pozwala zwłaszcza kobietom, uzyskać wymarzony kształt ust w bardzo prosty sposób. Jest to metoda, która opiera się na medycynie estetycznej i sprawia, że usta stają się nie tylko większe, ale również wyglądają młodziej. Zabieg ten to Lip Flip, który polega w głównej mierze na naturalnym powiększeniu ust. Wykorzystuje się do niego botox, który zaaplikowany w sposób odpowiedni i profesjonalny podnosi i powiększa usta, dzięki czemu stają się one pełniejsze. Sam zabieg działa na zasadzie rozluźniającej mięśnie warg. Toksyna botulinowa działając w ten oto sposób sprawia, że usta stają się większe i bardziej widoczne. Najczęściej samemu zabiegowi Lip Flip poddawana jest górna warga.

Podczas zabiegu Lip Flip wykorzystuje się cienkie igiełki za pomocą których wprowadza się toksynę botulinową do mięśni wokoło warg. Zabieg opiera się zwykle na wstrzyknięciu dziesięciu jednostek specyfiku w górną wargę. To działanie sprawia, że warga ulega tak zwanemu wywinięciu, przez co nabiera pełności.

Botox na twarz

Wiele osób zastanawia się, w jakiej kondycji będzie jego twarz po zastosowaniu zabiegu z botoxem. To, na co należy się przygotować, decydując się na zabieg, to możliwość wystąpienia po nim niewielkich śladów po wkłuwanej igle. Nie mniej jednak, obalając mit, po zabiegu z botoxem nie występuje opuchlizna twarzy czy też jej zaczerwienienie. Co więcej, botoks nie powoduje również efektu „maski”. Jeśli jest on podany przez osobę profesjonalnie przygotowaną do wykonywania tego typu zabiegów i aplikowany w odpowiedniej ilości, spowoduje on jedynie lekkie osłabienie mięśni twarzy, a nie ich całkowite wyłączenie. Zbyt duża ilość botoksu może powodować nieprzyjemne dla oka efekty, nie mniej jednak jest to uzależnione od ilości zabiegów i od sposobu podejścia do tematu zabiegów medycyny estetycznej.

Botox kurze łapki

Idealnym sposobem na pozbycie się tak zwanych „kurzych łapek” jest zabieg przy użyciu botoksu. Nie mniej jednak to wyjątkowo delikatne miejsce na twarzy, zatem należy mieć świadomość tego, że po zabiegu na tej właśnie części skóry mogą wystąpić delikatne sińce. Dzieje się tak za sprawą bardzo dużej ilości naczynek krwionośnych wokół oka. Nie są one widoczne, więc nie da się ich ominąć podczas wprowadzania igły, stąd też możliwość wystąpienia siniaków. Na szczęście powstałe, ewentualne zasinienia są bardzo delikatne i drobne, ustępują po kilku dniach po zabiegu i łatwo je przykryć na przykład makijażem.

Botox twarzy

Botox twarzy to jedna z najpopularniejszych metod stosowanych w medycynie estetycznej. Dzięki zawartej w nim toksynie botulinowej, która jest naturalnym białkiem, następuje zahamowanie występujących w komórkach nerwowych impulsów, które występują pomiędzy nimi a mięśniami. W efekcie terapii botoksem mięśnie przestają się kurczyć, co sprawia, że występujące zmarszczki mimiczne zaczynają być mniej widoczne. Dzięki wstrzykiwaniu botoksu twarz staje się wyraźnie mniej pomarszczona i nabiera młodzieńczego wyglądu.

Naszą ofertę kierujemy do mieszkańców Śląska, zwłaszcza Gliwic. W celu uzyskania wszystkich niezbędnych informacji prosimy o kontakt.

Toksyna botulinowa

  • Nadpotliwość
  • Anomalia bródkowe
  • Bruksizm

Zadbaj o swoją urodę i zdrowie

Skorzystaj z naszych usług i przekonaj się, że warto. Zapraszamy!