Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/bioclin/domains/bio-clinic.pl/public_html/wp-content/themes/jupiter/framework/includes/minify/src/Minifier.php on line 227
Botox na nadpotliwość | BIO CLINIC

Botoks na nadpotliwość

Wydzielanie potu to naturalny odruch organizmu, by go schłodzić w sytuacjach, kiedy jest mu zbyt gorąco, czyli podczas dużego wysiłku czy też przebywając w wysokich temperaturach. Czasami na wzmożoną potliwość wpływa również duża dawka emocji. Nie mniej jednak niektórzy ludzie zmagają się z problemem nadmiernej potliwości na co dzień, poza sytuacjami, w których to normalne. Takie zjawisko można określić jako nadmierną potliwość. Gruczoły potowe zlokalizowane są na całym ciele, a ich największa ilość występuje na stopach, dłoniach, pod pachami czy też w okolicach pachwin. Nadmierna potliwość objawia się nieprzyjemnym uczuciem pocenia się niezależnie od okoliczności głównie w tych strefach ciała. Co ciekawe, nadmierna potliwość dotyka niewielki procent ludzi, a jej objawy występują głównie między 20stym a 30stym rokiem życia. Wydzielanie potu to reakcja naturalna, nie mniej jednak do zabiegu leczenia nadpotliwości przekonuje się coraz większa ilość pacjentów.

Botoks nadpotliwość

Pocenie się w nadmiernych ilościach jest bardzo przykrym doświadczeniem dla osób, które ono dotyka. Na szczęście wraz z rozwojem wszelkiego rodzaju technik medycyny estetycznej pojawiła się możliwość uporania się z tą dolegliwością poprzez zabieg leczenia nadpotliwości toksyną botulinową. Zabieg leczenia nadpotliwości botoksem to coraz popularniejsza forma radzenia sobie z przypadłością nadmiernej potliwości pach jak i innych części ciała z wykorzystaniem toksyny botulinowej.

Botoks to substancja, która powoduje zaburzenia przewodnictwa nerwowo mięśniowego, a tym samym blokuje gruczoły potowe, czyli też miejsca objęte nadpotliwością. Dzięki takiemu działaniu wszystkie osoby zmagające się z nadmierną potliwością w łatwy i ogólnodostępny sposób mogą poprawić swój komfort życia czy też pozbyć się związanych z problemem kompleksów, które niestety bardzo często im towarzyszą. Leczenie nadpotliwości toksyną botulinową jest bardzo szybkie i skuteczne. Co więcej, efekty zastosowanej kuracji przynoszą długotrwałe rezultaty, ciesząc pacjentów, którzy zdecydowali się na tego typu zabieg.

Skorzystanie z zabiegu leczenia nadpotliwości jest także bardzo bezpieczne. Toksyna botulinowa jest znana w medycynie estetycznej już od 20 lat. Dzięki wyszkolonemu personelowi gabinetów zabiegowych i dzięki temu odpowiednio przeprowadzanym zabiegom nie istnieje ryzyko niepozytywnego wpływu na zdrowie po zastosowaniu kuracji botoksem na problemy z nadpotliwością. Co więcej, również powtarzanie zabiegu po upływie określonego czasu nie wpływa negatywnie na zdrowie pacjenta. Po zabiegu botuliny, które kumulują się w organizmie ulegają samoistnej biodegradacji. Dzięki wykonaniu zabiegu następuje redukcja pocenia.

Sam zabieg leczenia nadpotliwości dzięki zastosowaniu toksyny botulinowej polega na wprowadzaniu pod skórę niewielkich ilości toksyny botulinowej w obszary o zwiększonej potliwości. Zabieg przeprowadza osoba do tego upoważniona, czyli lekarz medycyny estetycznej, który wstrzykuje botoks w wymagające tego miejsca. Całkowity czas zabiegu nie przekracza kilkunastu minut i jest bezbolesny, ponieważ nim lekarz przystąpi do podawania substancji, najpierw poddaje dany obszar ciała znieczuleniu miejscowym. Co bardzo istotne przed podjęciem leczenia z zastosowaniem toksyny botulinowej, najpierw należy skonsultować się ze specjalistą w celu omówienia problemu i ewentualnej formy leczenia.

Botoks na nadpotliwość twarzy

Niekiedy bywa i tak, że pomimo uprzednio przeprowadzonego przez lekarza wywiadu z pacjentem, bardzo trudno zlokalizować na jego ciele dokładne miejsce nadpotliwości. Jeśli taka sytuacja występuje, przeprowadza się w tym celu test jodowo-skrobiowy, który polega na posmarowaniu danego miejsca objętego problemem jodyną, a następnie posypaniu go skrobią ziemniaczaną. Po wykonaniu tych czynności w ciągu kilkunastu sekund obszary wymagające leczenia zaczynają przybierać czerwony kolor, dając lekarzowi zielone światło w kwestii wykonania zabiegu w odpowiedni sposób.

Hiperhydroza, bo tak fachowo określa się nadmierne pocenie, może dotyczyć różnych części ciała, w tym twarzy. Krople potu osadzające się na czole czy też na powierzchni całej twarzy to bardzo często ogromny i wstydliwy problem wielu osób, które zmagają się z tą właśnie dolegliwością. Mimo utrzymywania odpowiedniej higieny i używania dobrej jakości kosmetyków problem nie mija? Medycyna estetyczna posiada na to doskonały sposób. Jest nim botoks, który hamuje działanie gruczołów potowych, przez co zmniejsza się ich nadaktywność. Dzięki ostrzykiwaniu głowy z wykorzystaniem toksyny botulinowej i z zastosowaniem cieniutkiej igły, substancja zostaje wtłoczona w głębokie warstwy skóry obejmujące problematyczne miejsca, co finalnie sprawia, że zmniejszają one ilość wydzielanego potu i niwelują u pacjenta związany z tym problem.

Botoks na nadpotliwość pach

Nadmierna potliwość, czyli inaczej mówiąc hiperhydroza obejmuje nie tylko okolice twarzy, dłoni czy stóp, ale głównie okolice pach. To miejsce, w którym znajduje się naturalnie bardzo wiele gruczołów potowych. Niestety u niektórych osób problem potliwości staje się dyskomfortem w życiu codziennym, co sprawia, że pocą się one nawet wtedy, kiedy organizm nie znajduje się w sytuacji, która może powodować nadmierną potliwość związaną z regulacją cieplną organizmu. Najskuteczniejszą metodą, która usuwa nadmierne pocenie z tych właśnie części ciała jest iniekcja toksyny botulinowej. Jej sposób działania na gruczoły potowe sprawia, że zaprzestają one produkować nadmierną ilość potu, a pacjent zyskuje komfort na okres od 6 do 12 miesięcy. Pełne efekty leczenia nadpotliwości występują w okresie od 1 tygodnia do 3 tygodni po kuracji wykorzystującą toksynę botulinową.

Leczenie nadpotliwości pach nie należy do zabiegów bolesnych czy też tych, które obarczone są ryzykiem jakichkolwiek powikłań. To, na co można się przygotować po wykonaniu zabiegu, to delikatne zaczerwienienia po wkłuciu igły, które znikają w bardzo krótkim czasie. Samą poprawę, czyli redukcję ilości potu można dostrzec już po upływie niecałego tygodnia, kiedy to substancja wstrzykiwana w okolice pach zacznie działać na pełnych obrotach.

Botoks na nadpotliwość dłoni

Problem z nadpotliwością dłoni dotyczy około 3 procent społeczeństwa, w znaczny sposób obniżając ich komfort życia. Hiperhydroza u osób borykających się z tego rodzaju dolegliwością występuje nie tylko w momencie zwiększonego stresu czy też potrzeby organizmu związanego z termoregulacją, ale również wtedy, kiedy sytuacje takie nie występują. Nadmierna potliwość dłoni związana jest bardzo często z okresem przedpokwitaniowym, to właśnie wtedy objawy tej dolegliwości nasilają się. Przypadłość ta objawia się również bardzo często podczas zmian hormonalnym w okresie dojrzewania. Nie mniej jednak, cierpiąc na nadpotliwość dłoni spowodowaną patologicznymi zmianami neurologicznymi, osoby dotknięte tą dolegliwością zmagają się z problemem przez całe życie, co obniża im jego komfort jak i powoduje wiele kompleksów z tym związanych. Wówczas dłonie stają się zimne i wilgotne, a w niektórych przypadkach może dochodzić nawet do obrzęku palców.

Najlepszym dotąd znanym sposobem radzenia sobie z nadpotliwością dłoni jest kuracja leczenia nadpotliwości toksyną botulinową. Wprowadzona w kłopotliwe miejsca substancja bardzo szybko hamuje wydzielanie nadmiernej ilości potu i daje pacjentowi duży komfort. Co więcej, u 90% osób cierpiących na nadpotliwość ustępuje ona całkowicie w bardzo krótkim czasie i utrzymuje się aż do 12 miesięcy. Po upływie tego czasu należy powtórzyć zabieg z wykorzystaniem toksyny botulinowej, aby nie dopuścić do nawrotu przypadłości, która powoduje nadmierne pocenie.

Naszą ofertę kierujemy do mieszkańców Śląska, zwłaszcza Gliwic. W celu uzyskania wszystkich niezbędnych informacji prosimy o kontakt.

Zadbaj o swoją urodę i zdrowie

Skorzystaj z naszych usług i przekonaj się, że warto. Zapraszamy!