Biorezonans – na czym polega?
Biorezonans to zabieg zaliczający się do medycyny niekonwencjonalnej, czy też zwanej medycyną alternatywną. Polega na wykorzystaniu wibracji pola magnetycznego, do wykrywania i leczenia różnych chorób i dolegliwości. Polecany jest do szerokiego spektrum zaburzeń co sprawia, że jest to zabieg wzbudzający kontrowersje. Biorezonans – na czym polega? Jak wygląda przebieg badania i do czego się je wykorzystuje? Odpowiadamy.
Spis treści:
- Przebieg badania
- Wykorzystanie biorezonansu
- Zalety biorezonansu
- Przeciwwskazania do biorezonansu
We wpisie dowiesz się jak wygląda przebieg badania biorezonansu, jakie jest jego wykorzystanie, jakimi zaletami się cechuje oraz jakie są przeciwwskazania do jego wykonania.
Przebieg badania
O czym warto wspomnieć – biorezonans nie jest naukową metodą leczenia, jednak ma wielu swoich zwolenników. Działanie biorezonansu magnetycznego polega na wykorzystywaniu drgań czyli częstotliwości rezonansowej, do wykrywania drgań patogenów obecnych w organizmie pacjenta. Badanie biorezonansu jest wykonywane w pozycji siedzącej. Polega ono na przepuszczaniu przez ciało pacjenta prądu o niskim natężeniu, które cechuje sie zmienna częstotliwością. Pacjent przez cały przebieg badania trzyma w dłoniach metalowe uchwyty, które są podpięte do specjalnej aparatury. Badanie jest bezbolesne, jednak pacjent może odczuwać mrowienie, które jest odczuwalne przez każdego indywidualnie. Długość badania jest uzależniona od tego jakie choroby chcemy wykryć i wyleczyć za jego pomocą.
Wykorzystanie biorezonansu
Biorezonans polega na wykrywaniu zmiennych częstotliwości wytwarzanych przez patogeny znajdujące się w ciele człowieka tj. pasożyty czy grzyby i poddawanie ich drganiom, które finalnie powodują ich rozpad. Biorezonans ma służyć do wykrywania różnych typów alergii, pasożytów, roztoczy i grzybów. Jest on także polecany osobom, które od dłuższego czasu zmagają się z nałogiem jakim jest palenie papierosów. Ma on pomagać także w zwalczaniu chorób autoimmunologicznych, infekcjach, zmianach i zaburzeniach hormonalnych. Biorezonans jest także polecany na stany zapalne i wszelkie przewlekłe bóle. Jeżeli decydujemy się na terapię biorezonansem, należy pamiętać aby wesprzeć ją dodatkowymi metodami leczenia.
Zalety biorezonansu
Terapia biorezonansem ma za zadanie nie tylko niwelowanie patogenów, walkę z nałogami, zwalczanie różnych chorób, ale także wzmacnianie układu odpornościowego. Pole magnetyczne o niskiej mocy ma także pozytywnie wpływać na pracę fal mózgowych, oraz regulację narządów wewnętrznych pacjenta. Często korzystają z niego osoby zainteresowane zdrowym trybem życia i niekonwencjonalnymi sposobami walki z różnymi dolegliwościami organizmu.
Przeciwwskazania do biorezonansu
Zabieg biorezonansu jest zabiegiem stosunkowo bezpiecznym, jednak istnieją pewne przeciwwskazania do jego wykonania. Nie należy poddawać się zabiegowi biorezonansu magnetycznego jeśli pacjent cierpi na choroby nowotworowe i ma wszczepiony rozrusznik serca. Z biorezonansu nie powinny korzystać kobiety w ciąży i w okresie karmienia piersią.