Biorezonans co to jest

Biorezonans to jedna z metod diagnostyki oraz leczenia w medycynie alternatywnej. Badanie biorezonansem polega na wykorzystaniu wibracji elektromagnetycznych. Choć dotychczas nie istnieją badania, które potwierdziłyby skuteczność tej metody, wiele osób uważa, że jest ona niezawodna i naprawdę pomaga w wielu dolegliwościach. Czy warto poddać się terapii biorezonansem? Na jakie efekty można liczyć?

Czym jest biorezonans?

Należy podkreślić na samym wstępie, że biorezonans magnetyczny nie jest tym samym, co rezonans magnetyczny. Co to jest biorezonans? Biorezonans, jako metoda terapii, został stworzony oraz rozpowszechniony w 1977 roku przez lekarza Franza Morella i inżyniera Ericha Rasche. Urządzenie, które zostało opracowane przez tych mężczyzn, bazuje na E-Meter – maszynie, która jest używana przez scjentologów. Współcześnie, podobnie jak w pierwowzorze, głównym sposobem diagnostyki w leczeniu biorezonansem, jest mierzenie aktywności elektrodermalnej. Terapia zakłada, że każdy obcy organizm, np. bakterie, pasożyty, drobnoustroje, ma swoje specyficzne drgania. To dlatego, terapia biorezonansowa sprawdza się w przypadku wykrywania obcych organizmów, gdy można zaobserwować różnorodne wibracje różniące się od tych, które są wytwarzane przez człowieka. To właśnie na podstawie tej różnicy osoby, które przeprowadzają leczenie biorezonansem twierdzą, że można ustalić choroby i dolegliwości pacjenta, a nawet zniszczyć obce komórki przy pomocy sygnałów o większej częstotliwości. Jeśli chcemy wykonać badanie na boreliozę, biorezonans także się sprawdzi. Będzie także odpowiedni, jeśli chodzi o testy alergiczne.

Czy warto wykonać biorezonans?

Wiele osób zastanawia się nad tym, czy właściwie warto wykonać biorezonans. Jest to mocno indywidualną kwestią, jednak za zdecydowaniem się na terapię stoi wiele argumentów. Zwolennicy biorezonansu twierdzą, iż pozwala on ustalić wiele czynników, m.in.:

  • stan zdrowia,
  • obecność pasożytów,
  • poziom hormonów,
  • alergie,
  • różnorodne dolegliwości.

Biorezonans może okazać się także skutecznym narzędziem w leczeniu nałogu tytoniowego oraz uzależnienia alkoholowego. Co więcej, nad opracowywaniem częstotliwości pracują zespoły, które zajmują się terapią, dlatego opisana baza częstotliwości stale się powiększa. Przeciwnicy będą twierdzić, że biorezonans nie jest nowoczesnym badaniem i nie jest skuteczny. Bez wątpienia warto jednak zdecydować się na terapię biorezonansem – szczególnie wtedy, gdy inne metody zawiodły.

Jak przebiega badanie biorezonansem?

Biorezonans jest badaniem, które odbywa się na siedząco. Pacjent trzyma w dłoniach dwa metalowe zakończenia aparatury. To właśnie za jej pomocą przeprowadzane jest badanie. Dzięki elektrodom przez organizm badanego przechodzi prąd o różnych częstotliwościach, co przekłada się na wykrycie patogenów czy różnorodnych dolegliwościach. Pozwala to także na ustalenie ich lokalizacji w ciele. Osoba, która przeprowadza terapię biorezonansem, zmienia natężenie fal elektromagnetycznych. Dzięki temu możliwe jest znalezienie odstępstw od naturalnej częstotliwości rezonansowej organizmu. Fale zmienia się maksymalnie co 3 minuty. Jedyny dyskomfort, jaki można odczuć podczas badania, to nieprzyjemne mrowienie. Samo badanie trwa do dwóch godzin, a pełna terapia – kilka miesięcy. Terapia jest nieinwazyjna, a pacjent nie jest narażony na żadne skutki uboczne. Nie poleca się jej jednak kobietom w ciąży, osobom z rozrusznikiem serca oraz chorobami nowotworowymi.

Biorezonans cena

Cena biorezonansu będzie różna w zależności od tego, czy będziemy wykonywać testy, odczulanie, terapie. Cena pojedynczej terapii wynosi ok. 40 zł. Wykres pracy narządów to koszt 100 zł, test grzybów, bakterii, wirusów – ok. 60 zł. Warto zapoznać się ze szczegółowym cennikiem.

Biorezonans magnetyczny cena

Ogromną zaletą biorezonansu jest jego niska cena. Dzięki temu dosłownie każdy może sobie pozwolić na terapię dopasowaną do swoich potrzeb. Terapia aparatem MORA Super jest bezpieczna i nieinwazyjna. Decydując się na terapię w serii, zapłacimy niższą cenę.

Kwas hialuronowy – zastosowania, preparatyJak zlikwidować zmarszczki pod oczami