Podologia Gliwice – profesjonalny gabinet podologii w Gliwicach

Podologia to dziedzina medyczno-kosmetyczna, funkcjonująca w Polsce dopiero od kilku lat. Zajmuje się ona diagnozowaniem i leczeniem chorób oraz nieprawidłowości związanych ze stopami, a także ich pielęgnacją oraz działaniami profilaktycznymi. Jakie zabiegi wchodzą w jej skład? Więcej informacji na ten temat znajdziesz w dalszej części artykułu.

Podologia – prosty sposób na rozwiązanie problemów ze stopami – zaufaj profesjonalistom z BioClinic

Choć może trudno w to uwierzyć, ale statystyki pokazują, że niemal 9 na 10 osób ma problemy ze stopami. U jednych dotyczą one kwestii skórnych, u innych – paznokci, stawów czy mięśni. Powodem tego może być noszenie nieodpowiedniego obuwia, brak przestrzegania podstawowych zasad higieny, nieprawidłowa technika pielęgnacji (np. podczas skracania paznokci czy wycinania skórek), a także szereg schorzeń, m.in. cukrzyca, choroby układu krążenia lub wszelkiego rodzaju deformacje kończyn dolnych. Również regularne treningi i ćwiczenia fizyczne mogą mieć duży wpływ na stan stóp, dlatego podologia to dziedzina, z której bardzo często korzystają sportowcy różnych dyscyplin.

Zabieg z zakresu podologii – zaufany gabinet podologiczny w Gliwicach

Wszelkie zabiegi w obrębie stóp przeprowadzane są pod okiem podologa. To właśnie on stara się nie doprowadzić do powstania lub powiększenia zmian, a w przypadku istniejących już chorób rozpoznaje je i odpowiada za przebieg poszczególnych czynności leczniczych. Podolog to ktoś pomiędzy pedicurzystką a lekarzem – by wykonywać swój zawód musi łączyć wiedzę i umiejętności z zakresu anatomii, dermatologii, ortopedii, chirurgii, kosmetologii, pielęgniarstwa, a nawet diabetologii.

Konsultacja u podologa w Gliwicach – gdzie warto się udać na profesjonalną konsultację?

Poza przeprowadzaniem zabiegów podolog jest również doradcą – udziela swoim pacjentom wskazówek odnośnie pielęgnacji stóp. Warto słuchać jego zaleceń, ponieważ pogłębiające się problemy tej części ciała mogą powodować coraz większy dyskomfort oraz ból, uniemożliwiać poruszanie i normalne funkcjonowanie na co dzień, a także wpływać na ogólne samopoczucie, również psychiczne.

Jakie zabiegi możesz wykonać u podologa?

Jakie zatem zabiegi i czynności obejmuje podologia? Są to przede wszystkim:

  • skracanie paznokci;
  • usuwanie odcisków, kurzajek, modzeli;
  • zabiegi związane z wrastającymi lub wkręcającymi paznokciami (w tym ortonyksja);
  • zakładanie i zmienianie opatrunków;
  • usuwanie zrogowaciałego naskórka;
  • zabiegi związane z grzybicą oraz innymi infekcjami stóp i paznokci;
  • leczenie i opatrywanie popękanej skóry pięt;
  • protetyka paznokcia;
  • udzielanie porad odnośnie do pielęgnacji stóp i prawidłowego dobierania obuwia;
  • pielęgnacja i leczenie tzw. stopy cukrzycowej, czyli choroby niedokrwiennej, będącej jednym z powikłań cukrzycy.

Wszystkie zabiegi przeprowadzane są w gabinetach podologicznych, m.in. w naszym gabinecie w Gliwicach. Trzeba tu podkreślić, że miejsca te są doskonale wyposażone. Podolodzy dysponują nowoczesnym sprzętem i akcesoriami, niezbędnymi do pracy. Wszystko odbywa się w sterylnych i bezpiecznych dla pacjenta warunkach, przy zachowaniu wszelkich norm i zasad higieny. Narzędzia są stale dezynfekowane, a używane materiały – jednorazowe. Z uwagi na rodzaj wyposażenia można powiedzieć, że gabinet podologa przypomina bardziej gabinet lekarski niż kosmetyczny.

Koszt zabiegów z zakresu podologii – podolog Gliwice

Ile kosztują zabiegi, którymi zajmuje się podologia? Każdy specjalista, gabinet lub klinika posiada oczywiście indywidualny cennik. Z reguły wizyta w celu konsultacji czy porady nie przekracza ok. 100 zł. Refundacja leczenia stóp z Narodowego Funduszu Zdrowia ma miejsce tylko wtedy, gdy jest przeprowadzana przez lekarza (np. dermatologa, chirurga, ortopedę). Tymczasem podolog to absolwent dwuletniego studium podologicznego w trybie dziennym, kończącego się egzaminem przed państwową komisją. Z tego powodu wykonywane przez niego czynności nie wchodzą więc w zakres zabiegów, za które można by się było ubiegać o zwrot kosztów.

Zadbaj o kondycję swoich stóp, wybierając odpowiednie zabiegi podologiczne

Podologia, choć jest w naszym kraju dziedziną bardzo świeżą, staje się niezwykle popularna. Wzrost świadomości społecznej sprawia, że tego typu gabinety są coraz częściej odwiedzane przez pacjentów, a dbanie o kondycję stóp robi się z roku na rok powszechniejsze. To dobry znak – nie chodzi tu przecież tylko o kwestie estetyczne, ale przede wszystkim o zdrowie, prawidłowe funkcjonowanie całego organizmu oraz zapobieganie pojawianiu się komplikacji i poważnych skutków ubocznych.

Interesuje Cię podologia w Gliwicach? Skontaktuj się z nami i zapisz się na wizytę. Pomożemy Ci rozwiązać problemy zdrowotne stóp

Sprawdzony podolog w Gliwicach

Borykasz się z takimi problemami jak wrastające paznokcie, pękające pięty, odciski, kurzajki i inne? Nasz gabinet podologiczny zajmuje się różnorodnymi problemami związanymi ze stopami. W naszej ofercie znajduje się także rekonstrukcja płytki paznokcia, rozwiązanie problemu wrastającego paznokcia, usunięcie martwego naskórka i wiele więcej. Zapraszamy na konsultację oraz wizyty! Jesteśmy w stanie poradzić sobie nawet w trudnych przypadkach. Nasz gabinet podologiczny mieści się w Gliwicach. Pracują u nas najlepsi specjaliści z zakresu podologii.

.

Zadbaj o swoją urodę i zdrowie

Skorzystaj z naszych usług i przekonaj się, że warto. Zapraszamy!