Z dniem 1 stycznia nastąpiła zmiana cen

Makijaż permanentny


Czy warto zrobić sobie makijaż permanentny?

Makijaż stosuje wiele kobiet, bo dzięki niemu czują się bardziej atrakcyjne, podkreślają atuty urody swojej twarzy oraz naturalnie maskują jej niedoskonałości. Przez lata nakładania makijażu można dojść do wprawy, w końcu pierwsze eksperymenty z malowaniem rozpoczynają się już nastolatki. Kobiety pracujące zwykle nakładają makijaż szybko, ponieważ zależy im na zaoszczędzeniu czasu z rana. Jednym ze sposobów na to jest zdecydowanie się na makijaż pernamentny. Najważniejsze informacje na temat tego, czym jest makijaż pernamentny, znajdziesz w tym artykule.

Czym jest makijaż permanentny?

Makijaż pernamentny zwykle wykonywany jest w okolicach brwi i oczu oraz ust. Bywa kojarzony z tatuażem, szczególnie przez osoby, które nie do końca wiedzą, na czym on polega. Rzeczywiście, kosmetyczka wykonująca makijaż pernamentny wprowadza za pomocą igły barwnik pod skórę w miejscach wybranych przez klientkę. W ten sposób można zrobić kreskę nad linią rzęs, skorygować wygląd brwi, czy zrobić trwały kontur ust.

Trwałość makijażu permanentnego

Aby makijaż pernamentny wyglądał idealnie, mniej więcej po dwóch tygodniach po pierwszym spotkaniu u kosmetyczki, niezbędne będzie zrobienie korekty makijażu. Jest to zupełnie naturalne i nie świadczy o tym, że gabinet, w którym decydujemy się na wykonanie makijażu, nie jest profesjonalny. Podczas wprowadzania barwnika pod skórę, dochodzi do niewielkiej opuchlizny, dlatego trudno jest za pierwszym razem wykonać go bardzo precyzyjnie. Po kilku dniach opuchlizna znika, uwidaczniają się zatem wszystkie niedociągnięcia, które wymagają poprawki. Umawiając się na korektę, mamy pewność, że kosmetyczka dokona uzupełnień, a cały makijaż będzie wykonany bezbłędnie. Trwałość makijażu permanentnego wynosi od 3 do nawet 5 lat, a duża rozpiętość wynika z indywidualnych cech skóry każdej kobiety oraz rzecz jasna precyzji wykonania przez kosmetyczkę (w tym również używanego do usługi sprzętu).

Makijaż pernamentny – na co warto się zdecydować?

Obecnie mnóstwo kobiet korzysta z makijażu permanentnego brwi. Brwi to oprawa dla całych oczu oraz twarzy. Skorygowanie ich kształtu, zagęszczenie, nadanie odpowiedniej linii, zwykle w niesamowity sposób odmienia wygląd twarzy. Niektóre kobiety w ogóle nie zdają sobie sprawy z tego, jak poprawa kształtu brwi mogłaby diametralnie zmienić ich wygląd. Wiele kobiet boryka się ze zbyt cienkimi brwiami, które są pokłosiem eksperymentów z depilacją w wieku nastoletnim. Makijaż pernamentny pozwala uzupełnić braki. To właśnie jedna z najbardziej popularnych usług w gabinetach kosmetycznych.

Trwała kreska zamiast eyelinera

Fantastyczne efekty przynosi trwała kreska, narysowana bardzo delikatnie tuż nad linią rzęs. Kosmetyczki wykonują ją w ten sposób, że wygląda bardzo subtelnie, jednocześnie niesamowicie podkreślając kształt oka oraz sprawiający wrażenie, że rzęsy są gęstsze. To świetne rozwiązanie dla kobiet, które często chodzą na basen czy uprawiają sport. Dzięki makijażowi pernamentnemu oka nawet w takich sytuacjach będą wyglądały atrakcyjnie. Oczywiście, to też spora oszczędność podczas wykonywania makijażu przez każdą kobietę. Dzięki tak delikatnie poprowadzonej kresce wystarczy jedynie podkreślić oczy tuszem do rzęs.

Makijaż ust

Makijaż pernamentny ust pozwala skorygować ich linię, co szczególnie korzystne jest dla kobiet mających usta bardzo niesymetryczne lub wyjątkowo wąskie. Taki makijaż wygląda jak bardzo delikatna konturówka, dzięki której całe usta są lepiej widoczne, a twarz nabiera wyraźniejszego wyglądu. Możliwe jest również zrobienie makijażu, który bardziej podkreśla naturalna czerwień ust, można by to porównać do efektu po nałożeniu delikatnej pomadki.

Chcesz wykonać makijaż pernamentny w Gliwicach? Zgłoś się do naszego gabinetu, znajdującego się na ulicy Tarnogórskiej 9 i wykonaj zabieg w atrakcyjnej cenie.