Laser diodowy

Rodzaje depilacji laserowej

Możemy spotkać się z wieloma metodami depilacji laserowej ciała. Może dlatego, że historia depilacji sięga czasów najdawniejszych. Jak ludzie radzili sobie z depilacją ciała, gdy nie było gotowych produktów czy lasera depilacyjnego? Historia tej dziedziny kosmetologii jest długa, i niezwykle interesująca. Do dziś wymyśliliśmy wiele typów laserów, ale tylko kilka z nich używamy w teraźniejszych czasach do depilacji laserowej.

Depilacja laserowa historia

Już w starożytnym Egipcie usuwano zbędne owłosienie na wiele różnych sposobów. Przykładano do tego bardzo dużą wagę. Nie znano wtedy jeszcze niestety depilacji laserowej. Starożytni posługiwali się między innymi żywicą i woskiem. Później nadeszły czasy średniowiecza a kobiety na długo zapomniały o depilacji. Stało się tak za sprawą wielkiej pobożności. Kobiety szczelnie zakrywały swoje ciała, a więc nie zwracały uwagi na niechciane owłosienie. Dopiero w dwudziestym wieku znów usuwanie owłosienia stało się niezwykle popularne i do dziś stanowi w naszym kręgu kulturowym niemal obowiązek.

Laserowe usuwanie owłosienia opis

Gdy depilacja stała się tak popularna zaczęto wymyślać różne metody na jej przeprowadzanie. Wciąż poszukiwano sposobu na trwałą depilację. Tak, aby raz na zawsze pozbyć się problemu niechcianego owłosienia. Udało się po wielu próbach i dzięki napływowi do medycyny nowych technologii wymyślić taką metodę, czyli laser depilacyjny i laserowe usuwanie owłosienia w okolicach całego ciała, czy bikini, depilacji okolic intymnych, łydek czy pach. O tym zaraz. Jakie jeszcze istnieją mniej trwałe metody depilacji? Na pewno depilacja woskiem. Czyli metoda wywodząca się ze starożytności. Bolesna, ale pozwalająca na pozbycie się niechcianego owłosienia na około trzy tygodnie. Ten czas może się wydawać długi w porównaniu z goleniem, które trzeba powtarzać niemal codziennie, lecz krótki w porównaniu z depilacją laserową. Depilacja laserowa usuwa włosy raz na zawsze, no może prawie, ale generalizując na bardzo długo.

Laser diodowy

Depilacja laserowa zawdzięcza swoją skuteczność laserowi diodowemu. Laser diodowy usuwa cały włos. Tak, cały. Łącznie z korzeniem i cebulką. Powtarzając zabieg kilka razy w jednym miejscu możemy mieć pewność, że nigdy więcej nie będziemy zawracać sobie głosy tradycyjną depilacją czyli jak widać laserowe usuwanie owłosienia rządzi.

Laser diodowy zastosowane technologie

Zastosowana w laserze diodowym technologia bazuje na selektywnym działaniu światła i ciepła. Laser diodowy emituje wiązkę światła o długości 808 NM, która gwarantuje wysoką skuteczność. Wiązka światła przenika przez powierzchnię skóry, dociera do cebulki włosa. Macierz włosa zostaje uszkodzona na skutek absorpcji energii przez melaninę, w efekcie czego zbędne owłosienie zostaje permanentnie usunięte. Zabieg depilacji laserowej jest całkowicie bezpieczny dla skóry, ponieważ nie narusza otaczających tkanek ani nie wpływa na ogólne funkcjonowanie organizmu, depilacja laserowa daje wspaniałe efekty w laserowym usuwaniu owłosienia.

Zalecenia przed zabiegiem depilacja laserowa

Włosów przed zabiegiem laserowe usuwanie owłosienia nie należy w żaden sposób depilować (wosk, depilator, pasta cukrowa) przez okres około miesiąca, dozwolone jest tylko tradycyjne golenie maszynką. Bezpośrednio przed zabiegiem powierzchnię zabiegową należy ogolić. Po zabiegu skóra jest podrażniona, zaczerwieniona w związku z czym należy mocno ją nawilżać i bezwzględnie chronić przed promieniami słonecznymi.
Dla optymalnego efektu zaleca się wykonanie około 3-5 zabiegów w 6-tygodniowych odstępach. Najlepiej usuwają się włosy ciemne, grube, położone na stosunkowo jasnej skórze.

Wskazania do zabiegu laserem diodowym

  • trwała depilacja włosów.

Przeciwwskazania do zabiegu depilacji laserowej

  • ciąża, laktacja;
  • cukrzyca;
  • spożywanie ziół: dziurawiec, nagietek, szałwia;
  • doustne lub miejscowe stosowanie retinoidów w okolicy zabiegowej;
  • zakażenia wirusowe, bakteryjne skóry w miejscu depilacji;
  • uszkodzenia mechaniczne depilowanej okolicy;
  • depilacja okolicy zabiegowej w ciągu ostatniego miesiąca;
  • skłonność do przebarwień;
  • skłonność do powstawania keloidów;
  • metalowe implanty w miejscu zabiegu;
  • peeling chemiczny lub mechaniczny miesiąc przed zabiegiem.

Depilacja laserowa podsumowanie

Jeśli ktoś ma jakieś wątpliwości związane z bezpieczeństwem używania lasera diodowego do depilacji trzeba zaznaczyć, że jest to urządzenie bardzo bezpieczne. Kosmetyczka, która wykonuje zabieg wie, jaka moc lasera jest kiedy potrzebna i w jaki sposób wykonać najlepiej depilację laserową. A laser diodowy likwiduje tylko i wyłącznie włosy, a nie jakiekolwiek inne komórki w miejscu przyłożenia. Starożytni Egipcjanie mogą żałować, że nie mieli dostępu do współczesnych metod depilacji laserowej. My mamy taką możliwość, więc warto z niej skorzystać.

Zadbaj o swoją urodę i zdrowie

Skorzystaj z naszych usług i przekonaj się, że warto. Zapraszamy!