Kriolipoliza – miejscowe usuwanie tkanki tłuszczowej

Kriolipoliza jest nową techniką, która pozwala na miejscowe usuwanie tkanki tłuszczowej w ramach nieinwazyjnego, ograniczonego powierzchniowo zabiegu.

W jaki sposób to działa?

Na wybranym obszarze ciała zostaje umiejscowiony specjalny przetwornik mający za zadanie przechwytywać komórki tkanki podskórnej na zasadzie działania próżni, a jednocześnie oziębiać dzięki selektywnie zastosowanej technice krio.

Komórki tłuszczowe (adipocyty) znajdujące się w tkance podskórnej (pod skórą właściwą) to głównie komórki bogate w nasycone kwasy tłuszczowe szczególnie wrażliwe na działanie niskich temperatur. Z drugiej strony sąsiadujące z nimi naczynia krwionośne, nerwy obwodowe, melanocyty, fibroblasty czy komórki o niskiej zawartości tłuszczu są w znacznie mniejszym stopniu wrażliwe na działanie czynnika chłodzącego.

Dzięki tej różnicy temperatur możliwe jest pewne usuwanie komórek tłuszczowych bez uszkodzenia otaczających ich tkanek.

W jaki sposób usuwane są komórki tłuszczowe?

Proces usuwania komórek tłuszczowych poddanych działaniu kriolipolizy przebiega następująco:

  • bezpośrednio przez krystalizację, po której w ciągu 2 do 6 tygodni następuje apoptoza i postępujący proces rozpuszczania komórek wraz ze stopniowym uwalnianiem lipidów;
  • pośrednio, w wyniku stymulacji współczulnego układu nerwowego, która wywołuje lipolizę.

Ile czasu/zabiegów jest zalecane LipoCryo?

Połączone działanie aplikatora np. LipoCryo o powierzchni kontaktowej 170 x 50 mm z działaniem próżni pozwala na przeprowadzanie zabiegu na obszarze tkanki tłuszczowej o pow. ok 150 cm2.

Zależnie od powierzchni ciała, która zostanie poddana działaniu terapii, konieczny może być więcej niż jeden zabieg.

Na przykład:

  • aby móc usunąć komórki tłuszczowe z brzucha potrzebne są 2 zabiegi;
  • na każdy wałeczek tłuszczu w talii – po 1 zabiegu;
  • dolna część pleców – 2 zabiegi.

Każdy zabieg trwa od 25 do 34 min. w przypadku LipoCryo, a około godziny Zeltiq.

Ile sesji będzie nam potrzebne?

Zależnie od grubości tkanki tłuszczowej i pożądanej redukcji potrzeba będzie przeprowadzić do 3 sesji. Korzystny odstęp czasowy pomiędzy dwoma sesjami to ok. 45 dni.

Jakich rezultatów można się spodziewać po zabiegach?

W zależności od początkowej grubości tkanki tłuszczowej średni ubytek wynosi od 3 do 15 mm. Odpowiada to 25-45% ubytku tkanki tłuszczowej.

Kiedy pacjent zobaczy rezultaty?

Około 30% do 40% efektów zabiegu będzie widoczne w ciągu 15 dni, ale aby w pełni docenić najważniejsze rezultaty zabiegu musimy odczekać co najmniej 6 tygodni. Dopiero w tym momencie zdecydujemy o potrzebie kolejnej sesji.

Co pacjent czuje podczas zabiegu?

Zabieg nie jest bolesny. Pacjenci mogą odczuwać lekkie napięcie w okolicy miejsca, które jest poddawane działaniu próżni, a także będą intensywnie odczuwać zimno (głównie na początku).

Co pacjent czuje po zabiegu?

  • Zazwyczaj: zaczerwienienie i drętwienie (zaburzenie wrażliwości) obszarów ciała poddanych zabiegowi; stan ten może się utrzymywać do kilku godzin po sesji.
  • Wyjątkowo: niewielki krwiak, który w ciągu kilku dni ulegnie resorpcji.

Bezpośrednio po zabiegu pacjent może podjąć swą normalną aktywność bez uczucia jakiegoś szczególnego dyskomfortu.

Czy uzyskane wyniki są ostateczne?

Komórki tłuszczowe usunięte podczas zabiegu kriolipolizy, najpierw stopniowo uwalniają swoje lipidy, a ostatecznie zostaną wchłonięte w wyniku naturalnej przemiany materii.

Dla kogo jest zabieg kriolipolizy metodą LipoCryo?

Zabieg kriolipolizy jest szczególnie wskazany w przypadku komórek tłuszczowych występujących miejscowo. Idealnym kandydatem nie jest pacjent otyły cechujący się otyłością ogólną, ale taki, który pragnie zmniejszyć ilość tkanki tłuszczowej skoncentrowanej, na przykład, na brzuchu, na zewnętrznych stronach ud, dolnej części pleców, ramionach, …

Zadbaj o swoją urodę i zdrowie

Skorzystaj z naszych usług i przekonaj się, że warto. Zapraszamy!