Jak wybierać peelingi chemiczne?

Peelingi chemiczne cieszą się rosnącym zainteresowaniem. Warto pamiętać, że skóra człowieka podlega nieustannym procesem życiowym. Stale powstają nowe komórki, które następnie przedostają się na powierzchnię z głębszych warstw skóry. Te, które spełniły już określoną rolę, zostają zastąpione nowymi. Komórki skóry, które wykonały zadanie, obumierają i złuszczają się, a w ich miejsce szybko pojawiają się nowe. Co ciekawe cykl życiowy komórki trwa ok. 28 dni. Niestety, szkodliwe czynniki wpływają na wydłużenie tego okresu. Efektem jest szorstka w dotyku, zmęczona, szara skóra, która z pewnością nie wygląda korzystnie. Stale pojawiają się nowe trendy dotyczące pielęgnacji. Niegdyś, w starożytności, zażywano kąpieli w kwaśnym mleku. Obecnie korzysta się z kwasu mlekowego, który skutecznie wygładza skórę. Do wyboru mamy jednak bardzo wiele rodzajów peelingów chemicznych, które odpowiadają na różnorodne potrzeby.

Spis treści:

  • Czym są peelingi chemiczne?
  • Rodzaje peelingów chemicznych

Czym są peelingi chemiczne?

Peeling chemiczny polega na nałożeniu na skórę odpowiedniej mieszanki związków chemicznych. Muszą one mieć mieć także określone stężenie. Efektywność peelingu chemicznego polega na tym, iż kosmetolog ma możliwość regulacji poziomu złuszczania. Dzięki temu efekt jest stuprocentowo dopasowany do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta. Istnieją różne poziomy złuszczania, właściwości fizyczne i chemiczne peelingów chemicznych. To dlatego należy najpierw udać się na konsultację do gabinetu kosmetologicznego, gdzie opowiemy o swoich oczekiwaniach, a kosmetolog przedstawi dostępne rozwiązania.

Rodzaje peelingów chemicznych

Do wyboru mamy następujące rodzaje peelingów chemicznych:

  • yellow peel – to peeling powierzchniowy. Naskórek skutecznie ulega złuszczeniu. W składzie znajduje się kwas retinowy, witamina C, kwas kojowy, fitowy i azelainowy.
  • retises ct – peeling chemiczny oparty na wysokim stężeniu witaminy C oraz retinolu. Jego celem jest pobudzenie procesów regeneracyjnych w głębszych warstwach skóry.
  • kwas salicylowy – zaliczany do grupy kwasów beta-hydroksylowych (BHA). Ma właściwości bakteriostatyczne, przeciwgrzybicze, przeciwzapalne, przeciwzaskórnikowe oraz keratolityczne.
  • kwas migdałowy – posiada właściwości rozjaśniające oraz antybakteryjne.
  • kwas jabłkowy – należy do grupy kwasów alfahydroksylowych. Skutecznie ogranicza rozwój bakterii patogennych oraz chorobotwórczych grzybów. Hamuje także procesy rogowacenia naskórka i mieszków włosowych.
  • 24% maska glikolowa – formuła na bazie 25% kwasu glikolowego. Zabieg poleca na usuwaniu zrogowaciałego naskórka, a efektem jest rozświetlona, odświeżona cera.
nieinwazyjna-liposukcja-na-czym-polega