Biorezonans co to takiego?

Biorezonans to jedna z metod diagnostyki oraz leczenia w medycynie alternatywnej. Z każdym kolejnym rokiem zyskuje na popularności. Wykorzystuje wibracje elektromagnetyczne w celu zdiagnozowania pacjenta. Czy warto zdecydować się na terapię biorezonansem?

Spis treści:

Skąd się wziął biorezonans?
Czy warto skorzystać z biorezonansu?
Biorezonans – przebieg badania

Z wpisu dowiesz się, jakie są początki biorezonansu, czy warto poddać się terapii biorezonansem oraz jak przebiega badanie.

Skąd się wziął biorezonans?

Na początku trzeba podkreślić, że biorezonans nie jest tym samym, co rezonans magnetyczny. Pojęcia te często są mylone, natomiast oznaczają zupełnie coś innego. Metoda terapii biorezonansem została stworzona oraz rozpowszechniona przez lekarza Franza Morella i inżyniera Ericha Rasche w 1977 roku. Urządzenie, które jest wykorzystywane w terapii, bazuje na E-Meter 0 maszynie, która jest używana przez scjentologów.

Tak, jak w przypadku pierwowzoru, obecnie głównym sposobem diagnostyki w terapii biorezonansem jest mierzenie aktywności elektrodermalnej. Biorezonans zakłada, że każdy obcy organizm, czyli pasożyty, bakterie czy drobnoustroje, ma swoje specyficzne drgania. Różnią się one od wibracji wytwarzanych przez człowieka. Na podstawie właśnie takich obserwacji osoby przeprowadzające biorezonans ustalają dolegliwości i choroby pacjenta. Można również za pomocą sygnałów o większej częstotliwości zniszczyć komórki obce.

Czy warto skorzystać z biorezonansu?

Biorezonans to badanie, któremu warto poddać się indywidualnie. Zwolennicy biorezonansu podkreślają, że dzięki terapii można ustalić stan zdrowia, obecność pasożytów, poziom hormonów czy konkretne alergie i inne dolegliwości. Co więcej, wiele osób decyduje się na terapię biorezonans w celu leczenia uzależnienia alkoholowego czy nikotynowego. Nad opracowywaniem częstotliwości pracują osoby, które zajmują się terapią. Jak każda metoda, tak i biorezonans ma swoich przeciwników ze świata tradycyjnej medycyny.

Biorezonans – przebieg badania

Jak wygląda badanie? Biorezonans odbywa się na siedząco. Pacjent trzyma w dłoniach metalowe zakończenia aparatury, za której pomocą przeprowadzane jest badanie. Specjalne elektrody sprawiają, że przez organizm badanej osoby przechodzi prąd o zmiennych częstotliwościach. Ma to przekładać się na wykrywanie patogenów oraz różnych dolegliwości, a także na ustalenie ich lokalizacji w ciele. Osoba, która przeprowadza terapię biorezonansem, zmienia natężenie fal magnetycznych. Dzięki temu można wychwycić odstępstwa od normy, a tym samym zdiagnozować choroby. Fale zmienia się maksymalnie co trzy minuty. Pacjent nie odczuwa dyskomfortu – może odczuwać jedynie mrowienie. Samo badanie trwa nawet do dwóch godzin. Długość terapii ustala specjalista. Biorezonans nie jest inwazyjny, co jest ogromnym plusem badania. Pacjent nie jest narażony na żadne skutki uboczne, jednak nie poleca się jego stosowanie w przypadku kobiet w ciąży, osób z rozrusznikiem serca czy chorobami nowotworowymi.

na-czym-polega-oczyszczanie-wodorowemakijaż-permanentny-co-trzeba-wiedzieć